STS
fot. twitter.com/k1ckesports

Czas na rozwiązania w Ultralidze. Przed nami ostatni tydzień fazy zasadniczej

Faza zasadnicza piątego sezonu Alior Bank Ultraligi dobiega końca. Dziś i jutro będziemy świadkami ostatnich kolejek meczowych, a nadchodzące spotkania zapowiadają się fantastycznie. Osoby odpowiedzialne za ułożenie harmonogramu rozgrywek zatroszczyły się o to, by z przytupem zakończyć ten etap mistrzostw Polski.

7more7 Pompa Team vs Team ESCA Gaming
17:30

Zaczynamy od meczu 7more7 Pompa Teamu z Teamem ESCA Gaming. Ostatnie spotkanie tych zespołów zainaugurowało bieżący sezon Ultraligi, a dzisiejsze starcie będzie swoistą klamrą, spinającą wiele tygodni ciężkiej pracy. Zobaczymy, jaką drogę przebyły obie formację, w których aspektach poszły do góry, a które nadal wymagają usprawnienia.

O ile na początku sezonu można było jeszcze spekulować, że ambitny i enigmatyczny skład Kameleonów zaskoczy w pojedynku z 7more7 (które wtedy jeszcze korzystało z dwóch rezerwowych zawodników), tak teraz faworyt jest oczywisty. ESCA targana jest licznymi problemami wewnątrz gry i poza nią, a w Pompie wszystko wydaje się funkcjonować bez zarzutu. Pikanterii spotkaniu dodaje fakt, że jeżeli ESCA poniesie porażkę, to jej szanse na play-offy spadną do zera, a przynajmniej piąte miejsce w lidze zagwarantuje sobie devils.one.

devils.one vs Komil & Friends
18:30

A skoro mowa o devils.one, to pomówmy chwilę o ich meczu z Komil & Friends. Ewentualne zwycięstwo Diabłów zapewni im awans do fazy pucharowej, ale KnF nie jest zespołem, który poddaje się bez walki. Ekipa Szymona „Benka” Przygońskiego szans na awans do play-offów już co prawda nie ma, ale to nie oznacza, że na Summoner’s Rift będzie walczyć z mniejszym zaangażowaniem. Dla wielu członków tej formacji jest to debiutancki sezon mistrzostw Polski, a przy ograniczonych możliwościach zaprezentowania się szerszej publice każdy mecz dla zawodników takich jak Jakub „Grzybek” Jagiełka, Damian „svns” Klejc czy Jakub „april” Kupisz jest na wagę złota. Czy ambicja i serce do walki wystarczą, by poskromić świetnie dysponowane w ostatnich tygodniach DV1? Odpowiedź na to pytanie poznamy o 18:30.

Gentlemen’s Gaming vs Illuminar Gaming
19:30

O ile w przypadku graczy KnF jestem przekonany, że dziś wieczorem dadzą z siebie wszystko, o tyle nie wiem, czy to samo mogę powiedzieć o zawodnikach Gentlemen’s Gaming. Dla osób nieco głębiej śledzących polską scenę LoL-a nie jest żadną nowiną, że konflikty i problemy, które w GMG zaistniały na przestrzeni sezonu, niestety nie pozostały w obrębie drużyny. Obiecujący skład złożony po prostu nie „kliknął”, a sami gracze wydają się być przytłoczeni zaistniałą sytuacją.

Kto wie, może jednak brak presji spowodowany odpadnięciem Dżetelmenów z wyścigu o piąte miejsce spowoduje, że w końcu zagrają solidne League of Legends? Trudno przewidzieć, w którą stronę pójdzie projekt prowadzony przez Mikołaja „Vounghuarda” Truszczyńskiego, co nie zmienia faktu, że dziś wieczorem to Illuminar jest faworytem. IHG nadal ma hipotetyczne szanse na przegonienie AGO ROGUE, a dzisiejsze zwycięstwo przedłuży szanse ekipy Mateusza „Czajka” Czajki na atak na pierwsze miejsce w tabeli.

AGO ROGUE vs K1CK
20:30

Dzień meczowy zwieńczą zawodnicy AGO ROGUE, którzy stawią czoła ekipie K1CK. W zeszłym roku, kiedy te dwa zespoły stawały w szranki, byliśmy świadkami fantastycznych batalii, w których nie sposób było upatrywać faworyta. Dziś ta sytuacja jest zgoła odmienna, bo AGO przegrało w tym roku zaledwie jeden mecz, a K1CK legitymuje się wynikiem 6-6.

Kiedy ostatnio oglądaliśmy bezpośrednie starcie między K1CK a AGO lepsza okazała się akademia Łotrzyków, choć trzeba przyznać, że to mistrzowie Polski dominowali przez pierwsze dwadzieścia pięć minut gry. Gdyby nie świetny występ Damiana „Luckera” Konefała, AGO mogłoby mieć problemy, by wyjść z meczu zwycięsko. Czy i dziś Lucker będzie musiał zostać bohaterem swojej formacji?

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy szczegóły Fantasyexpo Cup, zachodnioeuropejskich eliminacji do BLAST Premier Showdown

Trwająca od kilku lat współpraca pomiędzy polską agencją Fantasyexpo a duńską organizacją BLAST rozkręca się. I to do tego stopnia, że rodzima firma o...