STS
fot. AGO ROGUE

AGO pokonuje K1CK w hicie kolejki i zapewnia sobie wyjazd na EU Masters

Niespodziewane wyniki w poprzednich meczach Alior Bank Ultraligi mogły sugerować, że dziś wieczorem i K1CK zdoła zaleźć za skórę AGO ROGUE, ale niestety, na pojedynku Illuminar Gaming i Gentlemen’s Gaming zaskoczenia się skończyły. AGO bowiem pewnie ograło swoich przeciwników i zapewniło sobie wyjazd na European Masters.

AGO ROGUE 1:0 K1CK
Sinmivak
Gnar
Kackos
Jayce
Lurox
Udyr
Bruness
Olaf
Chres
Viktor
Matislaw
Syndra
Lucker
Caitlyn
Puki Style
Tristana
Pyrka
Thresh
Raxxo
Alistar

Pierwsza krew została przelana bardzo prędko, bo już w piątej minucie. Bruno „Bruness” Freund nieco przeszacował swoje możliwości i został wyłapany przez Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego i Lukasa „Luroxa” Thomę. W tym samym czasie na bocie Damian „Lucker” Konefałoraz  Łukasz „Pyrka” Grześkowiak wywierali presję, która przełożyła się na wzięcie opancerzeń wrogiej wieży. W dziesiątej minucie dysproporcja w złocie urosła już do tysiąca.

AGO skupiło się na stłamszeniu dolnej alei, a odpowiedź K1CK była prosta – zaatakować topa. Jednak Brunessowi i Krzystofowi „Kackosowi” Kubziakowskiemu ani razu nie udało się wykluczyć Sinmivaka, a w tym samym czasie Lurox skrzętnie zbierał smoki żywiołów. Mimo to tempo gry nie zwalało z nóg, a obie drużyny nie forsowały aktywnych zagrań. Akademia Rogue powoli powiększała przewagę za pomocą sprawnych ruchów po mapie, a zawodnicy K1CK nie byli  w stanie zainicjować walki.

Status quo zostało przełamane w 25. minucie. Walkę o czwartego smoka wygrało K1CK, ale walka drużynowa przebiegała już pod dyktando AGO. W konsekwencji całego tego zamieszania podopieczni Johana „Klaja” Olssona sięgnęli po wzmocnienie Barona Nashora i rozpoczęli natarcie na czerwoną bazę. Chwilę później było już po wszystkim. AGO wyszło obronną ręką z ostatniego teamfightu i skończyło K1CK w 33. minucie.

To już koniec ultraligowych emocji na dziś. Przed nami już tylko ostatnia, jutrzejsza kolejka, z której transmisję znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Start o 17:30. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Eliminacje do ESL Mistrzostw Polski zakończone, Illuminar i TPT z awansem

Illuminar Gaming oraz Tarczyński Protein Team to ostatnie dwie drużyny, które zapewniły sobie awans do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 na drodze zam...