STS
fot. AGO ROGUE

Kończymy fazę zasadniczą Ultraligi! Przed nami ostatni dzień zmagań

Przyszedł czas, by pożegnać się z fazą zasadniczą piątego sezonu Alior Bank Ultraligi. Po wczorajszych rozstrzygnięciach dzisiejsze mecze mogą wpłynąć jedynie na pozycje K1CK i devils.one, oraz przy odpowiednich rezultatach na finalne lokaty Illuminar Gaming i 7more7 Pompy Team. Co zatem czeka nas w ten piękny marcowy wieczór?

Illuminar Gaming vs AGO ROGUE
17:30

Dzień zainaugurują zawodnicy Illuminar Gaming i AGO ROGUE. Aktualni wicemistrzowie Polski pokonali wczoraj K1CK, co zapewniło im pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym, a to dzięki temu, że chwilę wcześniej Illuminar uległo Gentlemen’s Gaming. Sami widzicie więc, jak odmienne nastroje panują po obu stronach barykady. Dodatkowym smaczkiem w nadchodzącym meczu jest wczorajsza wypowiedź Łukasza „Pyrki” Grześkowiaka z wywiadu pomeczowego na transmisji Polsat Games. Wspierający AGO powiedział, że przed startem siódmego tygodnia bardziej obawiał się K1CK niż Illuminar, więc dziś wieczorem przekonamy się, czy jego pewność siebie znajdzie potwierdzenie na Summoner’s Rift.

devils.one vs Team ESCA Gaming
18:30

Gdyby wczoraj gracze devils.one ulegli KnF, ich dzisiejsze starcie byłoby niesłychanie emocjonujące. Byłaby to bezpośrednia walka o awans do fazy play-off, wszak w przypadku wygranej Teamu ESCA Gaming doszłoby do dodatkowej potyczki pomiędzy oba zespołami. Tak się jednak nie stało, a obie formacje grają już tak naprawdę o nic. ESCA w fazie pucharowej nie zagra, a DV1 walczy o kosmetyczną zamianę miejsc z K1CK, które jeśli przegra swój dzisiejszy mecz (oczywiście przyjmując, że Diabły ograją ESCA), to spadnie na piątą lokatę. Brak stawki w kontekście ligowym nie oznacza jednak braku stawki w kontekście indywidualnym. Nieźle dysponowana ostatnio ESCA z pewnością będzie chciała sprawić niespodziankę i wziąć rewanż za ostatni, przegrany bój z ekipą Dominika „ZAMULKA” Bieli.

Gentlemen’s Gaming vs Komil & Friends
19:30

To, że Komil & Friends patrzy na Ultraligę inaczej, niż cała reszta stawki, wiedzieliśmy od początku, ale wczoraj wieczorem Pokerzyści przeszli samych siebie. Zorganizowali bowiem głosowanie na Twitterze, które ma zadecydować, kto zagra w dzisiejszym meczu z GMG. Czy nazwać to brakiem szacunku do przeciwnika, czy dobrą zabawą – trudno jednoznacznie powiedzieć, ale prawda jest taka, że zarówno Dżentelmeni, jak i Komile nie grają już absolutnie o nic. Czekamy więc na ogłoszenie składu i trzymamy kciuki za dobrą rozrywkę.

7more7 Pompa Team vs K1CK
20:30

7more7 Pompa Team zainaugurował rozgrywki tego sezonu mistrzostw Polski, a teraz będzie miał okazję je zwieńczyć. Spotkanie z K1CK będzie ostatnim na tym etapie rozgrywek, ale mimo kalibru obu formacji trudno nadmiernie ekscytować się tym pojedynkiem. Pompa nie ma już szans, by zaatakować wyżej notowane AGO, może jedynie doprowadzić do dogrywki z IHG, która nie będzie miała finalnie wpływu na rozstawienie w play-offach. K1CK za to pozbawione jest możliwości wskoczenia na podium. Po wczorajszych porażkach zarówno jedni, jak i drudzy chcieliby dopisać kolejne punkty do swojego konta. Za faworyta mimo wszystko uchodzi Pompa, która na przestrzeni sezonu radziła sobie nieco lepiej. Jej ostatnie problemy mogą jednak sprawić, że dziś wieczorem będziemy świadkami naprawdę ciekawego starcia, w którym trudno będzie wskazać ekipę, która powinna zwyciężyć.

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cztery nowe misje wraz z 14. tygodniem operacji Broken Fang w CS:GO

Oficjalnie rozpoczął się czternasty już tydzień operacji Broken Fang w CS:GO. Nie będziemy tutaj budować jednak zbędnego napięcia – rewolucji nie ma....