STS
fot. K1CK Neosurf

Ostatni mecz sezonu zasadniczego Ultraligi dla K1CK! Pompa łapie zadyszkę tuż przed play-offami

Ostatni mecz sezonu zasadniczego Alior Bank Ultraligi zapowiadał się naprawdę dobrze. Doświadczone K1CK zmierzyło się z rewelacją sezonu, 7more7 Pompa Teamem. Przed początkiem meczu trudno było wskazać faworyta, ale ostatecznie lepsza okazała się ekipa Łukasza „Puki Style’a” Zygmunciaka.

K1CK 1:0 7more7 Pompa Team
Kackos
Gnar
Color
Gangplank
Bruness
Lillia
behave
Udyr
Matislaw
Orianna
Warszi
Ryze
Puki Style
Senna
Ather
Sivir
Raxxo
Tahm Kench
Wojtuś
Karma

Na pierwszą krew nie przyszło nam długo czekać. W 6. minucie Bruno „Bruness” Freund pofatygował się na górną alejkę, gdzie do spółki z Krzysztofem „Kackosem” Kubziakowskim poskromili Sebastiana „Colora” Czyżyka. Pompa odpowiedziała za pośrednictwem obiektów neutralnych, a konkretnie dwóch pierwszych smoków. Tempo gry nie było jednak oszałamiające, a obie ekipy cierpliwie kolekcjonowały sztuki złota potrzebne do zakupu kluczowych przedmiotów.

Pierwsza walka drużynowa wywiązała się dopiero w 17. minucie. Dzięki świetnej inicjacji w wykonaniu Brunessa K1CK zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a sama gra w końcu nabrała rumieńców. Kolejne minuty to dalsza dominacja mistrzów Polski. Dwa Smoki Podniebne bez przeszkód wpłynęły na ich konto, ale wciąż brakowało dopisania kropki nad i.

Ta została postawiona w 27. minucie. Kolejny wygrany przez podopiecznych Michała „Flasha” Kosickiego teamfight i droga do Barona Nashora stanęła otworem. A kiedy fioletowe wzmocnienie zagościło już na postaciach kontrolowanych przez K1CK, Pompa nie była w stanie zrobić nic. Kolejne struktury padały, a dysproporcja w złocie urosła do ponad sześciu tysięcy.

Drugi Baron był już dla ekipy Marcina „Warsziego” Surały wyrokiem śmierci, bo nie dość, że umożliwił on graczom K1CK zdobycie smoczej duszy, to jeszcze otworzył bramy do czerwonej bazy. Kryształ Nexusa padł pod ciosami Puki Style’a w 35. minucie.

To był ostatni mecz w tym sezonie zasadniczym Ultraligi. Mistrzostwa Polski powrócą wraz z początkiem play-offów, z których transmisję znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzech Polaków w najnowszej Drużynie Tygodnia

Na serwerach FIFY 21 pojawiła się dwudziesta trzecia Drużyna Tygodnia. Nowe zestawienie jest szczególnie warte uwagi ze względu na to, że znajduje się...