STS
fot. Illuminar Gaming

Zaskoczenia przed startem play-offów Ultraligi! Za nami ostatni dzień fazy zasadniczej

Po siedmiu długich tygodniach sezon zasadniczy Alior Bank Ultraligi dobiegł końca! Wczoraj i dziś byliśmy świadkami kilku niespodzianek, które w miły sposób urozmaiciły nam lekko skostniałą sytuację w mistrzostwach Polski. Podsumujmy więc wszystko to, co mogliśmy zobaczyć tego wieczoru!

Zaczęło się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Illuminar Gaming w cuglach ograło AGO ROGUE, co, gdyby nie wczorajsza wpadka IHG, oznaczałoby dogrywkę o pierwsze miejsce i awans do European Masters! Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki temu zaskoczeniu sytuacja przed fazą play-off mocno się podgrzała. Jeżeli bowiem faworyt pokazuje słabości w meczu z bezpośrednim rywalem do zajęcia topowych lokat w lidze, to znaczy, że rywalizacja w fazie pucharowej może być o wiele bardziej wyrównana, niż nam się to wydawało jeszcze chwilę temu.

Kolejną ultraligową niespodziankę sprawili nam dziś zawodnicy Teamu ESCA Gaming. W starciu z devils.one mało kto stawiał na drużynę Franciszka „Harpoona” Gryszkiewicza, czemu też trudno się dziwić. Przebieg meczu również był niejednoznaczny, bo przez długi czas to właśnie Diabły prowadziły rozgrywkę. Gdyby nie ostatnia, kluczowa walka drużynowa i kilka błędów pozycyjnych i decyzyjnych, to prawdopodobnie Witold „Diagu” Nypel i spółka zdołaliby doprowadzić spotkanie do końca.

Przedostatnim meczem było starcie Komil & Friends z Gentlemen’s Gaming. Wczoraj wieczorem na Twitterze na profilu Pokerzystów ukazała się ankieta, która zadecydowała o… wyjściowym składzie na dzisiejszy mecz. W związku z tym na supporcie zagrał Konrad „KonDziSan” Sopata, Łukasz „Wojux” Reszka wystąpił w roli strzelca, a na mida wskoczył Komil „Komil” Khamidov. Efekt? Błyskawiczne lanie od Dżentelmenów, którzy dzięki zwycięstwu zdobyli komplet punktów w tym tygodniu.

Na deser pozostał nam bój między graczami K1CK a 7more7 Pompa Teamu. Faworyzowana Pompa nie spełniła oczekiwań fanów, przegrywając bez większej walki. Mecz był długi, momentami nużący, a liczba potknięć po obu stronach była niewspółmierna do talentu grających. Porażka Pompy oznacza, że sytuacja w tabeli stała się klarowna i nikt nie musiał walczyć o swoją pozycję w tie-breakach. Tym samym zakończyliśmy zasadniczą część mistrzostw Polski.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:

17:30 Illuminar Gaming 1:0 AGO ROGUE BO1
18:30 devils.one 0:1 Team ESCA Gaming BO1
19:30 Komil & Friends 0:1 Gentlemen’s Gaming BO1
20:30 K1CK 1:0 7more7 Pompa Team BO1

Tak prezentuje się tabela po sezonie zasadniczym:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 14 12 2 86%
2. Illuminar Gaming 14 11 3 79%
3. 7more7 Pompa Team 14 9 5 64%
4. K1CK 14 7 7 50%
5. devils.one 14 6 8 43%
6. Team ESCA Gaming 14 5 9 36%
7. Gentlemen’s Gaming 14 4 10 29%
8. Komil & Friends 14 2 12 14%
Legenda:
 Awans 2. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans 1. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Mistrzostwa Polski powrócą wraz z początkiem play-offów, z których transmisję znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatni mecz sezonu zasadniczego Ultraligi dla K1CK! Pompa łapie zadyszkę tuż przed play-offami

Ostatni mecz sezonu zasadniczego Alior Bank Ultraligi zapowiadał się naprawdę dobrze. Doświadczone K1CK zmierzyło się z rewelacją sezonu, 7more7 Pompa...