STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Complexity i debiutujące w nowym składzie Heroic z awansem na DH Masters Spring

Za nami dopiero pierwszy dzień zamkniętych eliminacji do DreamHack Masters Spring 2021, a mimo to już poznaliśmy dwie pierwsze ekipy, które mogą świętować awans. Okazały się nimi Complexity Gaming i Heroic, które wygrały oba sobotnie mecze.

Ze szczególnie dobrej strony pokazał się duński skład, który nie stracił nawet mapy, a warto zauważyć, że przecież rozgrywał on swoje pierwsze oficjalne spotkania od czasu przeprowadzonych niedawno zmian kadrowych. Wygląda jednak na to, że Ismail „refrezh” Ali i Rasmus „sjuush” Beck szybko zaadaptowali się do nowych warunków, bo mieli oni swój wkład w odniesione wynikami 2:0 triumfy nad VOYVODĄ oraz Cloud9. O wiele bardziej napocić się musiało Complexity, które w pierwszej rundzie było o krok od blamażu i porażki 0:2 z Movistar Riders. Niemniej tej finalnie udało się uniknąć, a rozpędzeni podopieczni amerykańskiej organizacji kilka godzin później z łatwością rozprawili się z Mateuszem „mantuu” Wilczewskim i jego OG, które jako zmiennik wspomagał Nikolaj „niko” Kristensen.

Na ten moment lista uczestników DreamHack Masters Spring 2021 prezentuje się następująco:

Complexity Gaming Heroic paiN Gaming Team Spirit

Niemniej wolne pozostało nadal dwanaście miejsc – dziesięć z nich zapełnione zostanie dzięki bezpośrednim zaproszeniom od organizatorów, pozostałe dwa natomiast przekazane zostaną podczas zamkniętych eliminacji. Właśnie, eliminacji, bo te wciąż trwają zarówno w Europie, jak i Ameryce Północnej i już dziś czekają nas w nich decydujące pojedynki. Co ciekawe, w grze o upragnioną promocję pozostają m.in. wspomniane już wcześniej C9 oraz OG.

Niedzielny harmonogram zamkniętych eliminacji prezentuje się następująco:

7 marca

Europa

17:00 Cloud9 vs Movistar Riders BO3
17:00 OG vs VOYVODA BO3
20:00 Cloud9/Movistar vs OG/VOYVODA BO3

Ameryka Północna

23:00 Bad News Bears vs High Coast Esports BO3
03:00 Extra Salt vs Bears/High Coast BO3

DreamHack Masters Spring 2021 odbędzie się między 29 kwietnia a 9 maja. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów oraz 4,3 tysiąca punktów ESL Pro Tour. Ponadto impreza będzie częścią cyklu Intel Grand Slam.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto wygra Esport Tour PRO Spring 2021? Na pewno nie Illuminar i PACT

Faza grupowa Esport Tour PRO Spring 2021 przyniosła nam kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Kto na przykład spodziewał się, że już na tak wczesnym e...