STS
fot. Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool

HONORIS i AGO zainaugurują nowy sezon ESL Mistrzostw Polski

Od momentu, gdy gracze Illuminar Gaming mogli wznieść ręce w geście triumfu po wygraniu ESL Mistrzostw Polski, minęły już trzy miesiące. Szmat czasu, w którego trakcie wiele się pozmieniało – mieliśmy polską szuflę, niektóre ekipy się rozpadły, inne powstały, a do tego do stawki doszły nowe organizacje. Niemniej oczekiwanie dobiegło już końca i przyszedł czas, by powiedzieć „sprawdzam”. Już dziś rusza wiosenna odsłona ESL MP!

Odsłona, którą zainauguruje pojedynek pomiędzy x-komem AGO oraz HONORIS. Jastrzębie, co oczywiste, będą chciały zostawić daleko za sobą poprzednią odsłonę rozgrywek, którą zakończyły dopiero na piątym miejscu. Pomóc w tym mają nowe nabytki i to nie byle jakie, bo przecież Michał „snatchie” Rudzki, Karol „rallen” Rodowicz i Paweł „reatz” Jańczak znaleźliby miejsce w prawdopodobnie każdej drużynie w naszym kraju. Tym bardziej więc będzie to wymagający test dla HONORIS, które w końcu dostało się do upragnionych mistrzostw kraju. Zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego po serii rozczarowujących wyników zdaje się w końcu wychodzić na prostą i chociaż na walkę o tytuł jest raczej zbyt wcześnie, to już urwanie punktów kilku faworytom wcale nie wydaje się mało prawdopodobnym scenariuszem.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2021 znajdziesz w naszej relacji:


We wstępie wspomnieliśmy o Illuminar i dobrze się składa, bo i tę formację dziś zobaczymy. Będzie to jednak zupełnie inne Illuminar niż to, które zdobywało mistrzostwo jesieni – z tamtego składu ostał się jedynie Mikołaj „mouz” Karolewski, pozostali zaś doszli do ekipy niedawno. Mamy tu zresztą do czynienia ze swoistą zbieraniną graczy po przejściach, którzy chętnie udowodnią, że niektórzy zbyt wcześnie ich skreślili. A okazja ku temu będzie przednia, bo pierwszą przeszkodą na drodze iHG będzie nie kto inny, a wicemistrz poprzedniego sezonu, czyli Wisła All iN! Games Kraków. Wzmocniona występem na katowickim Intel Extreme Masters Biała Gwiazda ma argumenty, by marzyć o sięgnięciu po upragniony tytuł, ale jednocześnie musi mierzyć się z równie dużą liczbą problemów. Jednym z nich jest absencja Mariusza „Loorda” Cybulskiego, który jeszcze przed dwa tygodnie pozostanie zbanowany przez ESIC.

Pierwszy dzień rywalizacji zakończy natomiast pojedynek z udziałem Anonymo Esports. To dość nietypowa sytuacja, gdy beniaminek z miejsca wydaje się być głównym faworytem do pierwszego miejsca, ale właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w tym wypadku. Anonimowi powstali poniekąd na zgliszczach dawnego Illuminar i zbudowali kadrę, która na papierze naprawdę budzi podziw. Niemniej mocna kadra oznacza też ogromne oczekiwania, z którymi zespół będzie musiał mierzyć się w tym sezonie. Ale w owym mierzeniu się nie będzie osamotniony, bo wydaje się, że sporo oczekiwać możemy też od najbliższego rywala Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i spółki, czyli Izako Boars. Popularne Dziki na początku roku nieco przemodelowały swoją kadrę i w minionych tygodniach zanotowały kilka naprawdę obiecujących wyników. Pytanie tylko, czy to efekt miesiąca miodowego, czy też zapowiedź przyszłych sukcesów.

Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

8 marca
16:30 x-kom AGO vs HONORIS Mirage
17:30 HONORIS vs x-kom AGO Train
18:30 Wisła All iN! vs Illuminar Gaming Mirage
19:30 Illuminar Gaming vs Wisła All iN! Overpass
20:30 Izako Boars vs Anonymo Esports Mirage
21:30 Anonymo Esports vs Izako Boars Nuke

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niespodzianka w Europie, bez zaskoczeń za oceanem. Eliminacje do DH Masters Spring już za nami

Eliminacje do DreamHack Masters Spring 2021 to kolejne rozgrywki, które możemy już odhaczyć. Po kilku dniach rywalizacji poznaliśmy bowiem wszystkie e...