STS
Cinkrof League of Legends
fot. ESL/Adam Łakomy

Kto zagra na EU Masters? Decydujące starcia m.in. w Hiszpanii i Francji

Fazy zasadnicze w europejskich ligach regionalnych w League of Legends prawie wszędzie zostały zakończone. Oznacza to, że przez najbliższe tygodnie będziemy śledzić zmagania Polaków w play-offach, które są przecież kluczowe i przynoszą najwięcej emocji. Dlaczego? A dlatego, że od nich głównie zależy uczestnictwo w wiosennej edycji European Masters. A więc bez zbędnego przedłużania – zerknijmy, […]

Fazy zasadnicze w europejskich ligach regionalnych w League of Legends prawie wszędzie zostały zakończone. Oznacza to, że przez najbliższe tygodnie będziemy śledzić zmagania Polaków w play-offach, które są przecież kluczowe i przynoszą najwięcej emocji. Dlaczego? A dlatego, że od nich głównie zależy uczestnictwo w wiosennej edycji European Masters. A więc bez zbędnego przedłużania – zerknijmy, kto pozostał w walce o miejsce na międzynarodowym turnieju.

Belgia

W zeszłym tygodniu faza zasadnicza belgijskich rozgrywek dobiegła końca, a Polacy z 4Elements Esports zamknęli ją porażką z Sector One. Tak się składa, że formacja spod szyldu lisa będzie pierwszym rywalem 4E w play-offach, które Michał „Miś” Kopacz i spółka rozpoczną od dolnej drabinki. Dlatego też nie ma tutaj miejsca na błędy – przegrana będzie oznaczać koniec marzeń o European Masters.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Czwartek, 11 marca
19:00 4Elements Esports
Miś, xCharm
vs Sector One BO5

Holandia

Polegając w meczu z Teamem Echo Zulu, Lwy z LowLandLions pozbawiły się szans na play-offy. Dlatego w nich zobaczymy tylko jeden biało-czerwony akcent, który podobnie do Belgii, zacznie je od dolnej drabinki. Będzie nim rzecz jasna Kamil „Piwek” Staroń i jego koledzy z mConu Rotterdam.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Środa, 10 marca
19:00 Team Echo Zulu vs  mCon Rotterdam
Piwek
BO5

Włochy

Trzy ekipy z rodzimym nazwiskiem zakwalifikowały się do play-offów PG Nationals, z czego z jedną z nich, Axolotl, możemy się już pożegnać. Jej katem okazało się GG&Esports, które teraz powalczy z Cyberground o miejsce w trzeciej rundzie dolnej drabinki pucharowej. Jest to o tyle ciekawe, że tam na zwycięzcę czeka Macko Esports. Natomiast w samym półfinale znajduje się już Mkers, czyli jeden z dwóch najlepszych zespołów fazy zasadniczej.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 8 marca
19:00 GG&Esports vs Cyberground BO5
Wtorek, 9 marca
19:00 GG&Esports/Cyberground vs Macko Esports
Sebekx
BO5
Środa, 10 marca
19:00 Samsung Morning Stars
vs Mkers
Zwyroo
BO5

Hiszpania

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej w Hiszpanii, a ostatnie dwie wygrane G2 Arctic oznaczają, że jeszcze jedna i będzie mogło one cieszyć się z pierwszego miejsca. A jest to jednoznaczne z awansem na EU Masters. Przed ekipą Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika kluczowe zadanie. MAD Lions Madrid oraz Vodafone Giants może i są ligowymi średniakami, ale w takiej sytuacji nie można lekceważyć nikogo.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 8 marca
20:00 MAD Lions Madrid vs G2 Arctic
Fresskowy
BO1
Czwartek, 11 marca
18:00 G2 Arctic
Fresskowy
vs Vodafone Giants BO1

Francja

We Francji czeka nas kończący fazę zasadniczą supertydzień. Supertydzień, który również będzie miał ogromne znaczenie, wszak lider zamelduje się bezpośrednio na EUM. Tego na chwilę obecną nie możemy wytypować, gdyż na pierwszej lokacie znajdują się ex aequo Team BDS i Karmine Corp. Każda potyczka będzie więc w tym tygodniu na wagę złota.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 9 marca
19:00 Karmine Corp
Cinkrof
vs Izi Dream BO1
20:00 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
 vs Vitality.Bee
Raven, Tasz
BO1
22:00 Team BDS
iBo, Erdote
vs LDLC OL BO1
Środa, 10 marca
20:00 Team BDS
iBo, Erdote
vs Karmine Corp
Cinkrof
BO1
21:00 GamersOrigin
 vs Vitality.Bee
Raven, Tasz
BO1
22:00 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
vs Izi Dream BO1
Czwartek, 11 marca
19:00 LDLC OL
vs Vitality.Bee
Raven, Tasz
BO1
20:00 GameWard
 vs Karmine Corp
Cinkrof
BO1
21:00 Solary vs Team BDS
iBo, Erdote
BO1
22:00 Team MCES
 vs Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
BO1

Europa Północna

W Europie Północnej rozgrywki powracają dopiero w przyszłym tygodniu.

Grecja

Zeszłotygodniowy triumf Anorthosis Famagusta nad Teamem Phantasma sprawia, że jedna wygrana seria BO5 dzieli je od miejsca na EU Masters. Jakub „kubYD” Grobelny i spółka będą mieli jedną szansę na awans – muszą wygrać najbliższą potyczkę z We Love Gaming.

Wtorek, 9 marca
18:00 Anorthosis Famagusta
kubYD
vs We Love Gaming BO5

Bałtyk

Kończącą się edycję Baltic Masters możemy uznać do udanych pod względem naszych rodaków. Goskilla wygrała fazę zasadniczą, kwalifikując się do EU Masters. Zespół teraz znalazł się w finale play-offów, więc w przypadku ich wygrania drugie miejsce na EUM przypadnie wicemistrzowi. A drugim finalistą jest Method2Madness z Adamem „Eonisem” Biernackim w składzie. Strzelec co prawda pełni bardziej rolę rezerwowego, ale, kto wie, może jednak zmieni się to w finale czy na międzynarodowym turnieju?

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 9 marca
18:00 Goskilla
Kanna
 vs Method2Madness
Eonis
BO5

Czechy i Słowacja

SINNERS Esports Damiana „Wyska” Adamczyka z trudem poradziło sobie z eSubą. Niemniej zwycięstwo to zwycięstwo, a kolejne przypieczętuje udział ekipy Polaka w etapie play-in EUM. Nie będzie jednak o nie tak łatwo, gdyż Grzesznicy zmierzą się z Inside Games, które było najlepszą formacją fazy zasadniczej. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy dojdzie do tego starcia, aczkolwiek śmiało można zakładać, że będzie miało to miejsce w tym tygodniu.

TBA SINNERS Esports
Wysek
vs Inside Games BO5

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Portugalia

Pięciu chętnych, trzy miejsca. Tak w skrócie można opisać obecną sytuację w Portugalii. W tej piątce pretendentów do wejścia do fazy pucharowej znajduje się EGN Esports, które jest reprezentowane m.in. przez Tomasza „Eścika” Skwarczyńskiego. Przed EGN starcie z bezpośrednim oponentem o play-offy, jak i z formacją, która obija się o dno tabeli. Przy dobrym występie w pierwszym meczu szanse na awans są w takim razie wysokie.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 9 marca
00:00 EGN Esports
Eścik
vs OFFSET Esports BO1
22:00 EFIVE Esports vs EGN Esports
Eścik
BO1
Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zakrzywiony monitor BenQ EX3415R MOBIUZ – wyższy poziom wrażeń dla miłośników simracingu

BenQ, ekspert w dziedzinie wyświetlaczy, rozszerza rodzinę swoich monitorów do gier MOBIUZ o model EX3415R, 34-calowy monitor o zakrzywionym ekranie (...