Ukraińska organizacja esportowa Natus Vincere ogłosiła, że wchodzi na rynek gier mobilnych. Zespół podpisał kontrakty z pięcioma chińskimi zawodnikami League of Legends: Wild Rift, którzy wcześniej występowali jako Team Ghost.

Śledziliśmy mobilny esport i odkrywaliśmy różne opcje, z których moglibyśmy skorzystać. Stwierdziliśmy, że na tym etapie Wild Rift ma naprawdę potencjał, mimo że gra dopiero startuje – skomentował decyzję organizacji Aleksey "xaoc" Kucherov, dyrektor operacyjny w Natus Vincere.

Nowy skład, który będzie miał siedzibę w Europie, obejmuje pięciu graczy z Chin. Większość z nich może być nieznana fanom League of Legends. Hu "Garen" Sipeng i Zheng "Ghost" Julien swoje kariery rozpoczynali bowiem w grze Mobile Legends: Bang Bang. Z kolei Mu "Mumu" Simone i Zeng "Juzi" Shiying przed premierą League of Legends: Wild Rift swoje umiejętności szlifowali w Arena of Valor. Z całej piątki jedynie Xu "SkyFL" Guansheng był wcześniej związany z komputerową wersją League of Legends.

Nie oznacza to jednak, że wybrańcy NAVI są graczami niedoświadczonymi w LoL: Wild Rift. Zawodnicy, jeszcze pod szyldem Teamu Ghost, zdołali w zeszłym miesiącu wygrać Singularity Winter Cup 2021. Dodatkowo każdy z nich znajduje się obecnie w pierwszej pięćdziesiątce europejskiego rankingu. W tym miejscu warto także dodać, że trenerem zawodników został Vladislav “K1ndaGod” Voloboev, który również świetnie sobie radzi w mobilnej wersji League of Legends.

Chłopacy grają bardzo mocno i już udowodnili, że ich ambicje i cele są zgodne z naszymi. Wkrótce przyjrzymy się jeszcze bliżej rozgrywkom w Wild Rift i dokładnie zaplanujemy naszą przyszłość w grze – dodał Aleksey Kucherov.

Na ten moment wiemy, że nowy skład będzie można oglądać w akcji już 13 marca podczas Mobile Mayhem Championship. Dodatkowo ekipa NAVI wystąpi w Zenith League, a także zostanie zaproszona do The Purge UE Season 3.

Skład NAVI w League of Legends: Wild Rift:

  • Zheng "Ghost" Julien
  • Zeng "Juzi" Shiying
  • Xu "SkyFL" Guansheng
  • Mu "Mumu" Simone
  • Hu "Garen" Sipeng