Zmagania drużyn w europejskich ligach regionalnych w League of Legends nieubłaganie zbliżają się ku końcowi. Wiele z nich właśnie dzisiaj wyłoniło swojego mistrza, niektóre natomiast czeka jeszcze kilka dni rywalizacji. Poznaliśmy również kolejnych Polaków, którzy pojawią się na wiosennej edycji European Masters. Oczywiście nie byłoby prawdziwej rywalizacji, gdyby nie kilka dość znaczących zaskoczeń.

Włochy

Początek tygodnia dostarczył nam dobrą wiadomość. Sebastian „Sebekx” Smejkal i jego ekipa wezmą udział w kolejnej odsłonie EU Masters, a to wszystko za sprawą wygranej serii przeciwko Samsung Morning Stars. Zwycięstwo to zapewniło im również walkę w wielkim finale PG Nationals, gdzie na swojego rywala czekało już Mkers. W walce o triumf w lidze włoskiej to Macko Esports okazało się lepsze, dzięki czemu nie tylko zdobyli oni najwyższą lokatę podium, ale dodatkowo zagwarantowali sobie miejsce w głównej fazie międzynarodowego turnieju.

Wtorek, 16 marca
19:00 Samsung Morning Stars 1:3  Macko Esports
 Sebekx
BO5
Niedziela, 21 marca
19:00 Macko Esports
 Sebekx
3:1  Mkers
 Zwyroo
BO5

Hiszpania

W play-offach LVP SuperLiga wydarzyło się wiele. Spotkania ćwierćfinałowe miały zdeterminować kto będzie przeciwnikiem G2 Arctic, które zaczynało bezpośrednio z etapu półfinałowego. Po rozstrzygnięciu obydwu pojedynków ekipa Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika miała możliwość wyboru swojego rywala. Drużyna z Polakiem w składzie zdecydowała się rzucić rękawicę Cream Realowi Betis. Triumfatorzy sezonu regularnego zderzyli się jednak ze ścianą i swój udział w fazie pucharowej ligi hiszpańskiej niespodziewanie zakończyli już w pierwszym swoim meczu. Mimo wyniku 3:0, który sugerować może dosyć jednostronną serię, cała potyczka była naprawdę wyrównana, a każda z map trwała ponad 30 minut. Porażka nie przekreśla jednak udziału akademii Samurajów w EU Masters, ale zacząć swoją przygodę Fresskowy i koledzy będą musieli już od play-inów.

Poniedziałek, 15 marca
18:00 Vodafone Giants 3:1  Movistar Riders BO5
Wtorek, 16 marca
18:00 Cream Real Betis 
3:1  Team Queso BO5
Piątek, 19 marca
18:00 Cream Real Betis 3:0  G2 Arctic
 Fresskowy
BO5

Francja

Ten tydzień zapowiadał się bardzo intensywnie dla Vitality.Bee. Po zakończeniu fazy zasadniczej na czwartej pozycji zespół Mikołaja „R4VENA” Domagalskiego rozpoczął swoje poczynania z najniższego szczebelka. Takie rozstawienie nie zrobiło jednak na nim żadnego wrażenia i już w pierwszej rundzie mocno zaznaczył swoją obecność dzięki kontrolowanemu zwycięstwu przeciwko GameWard. Dzień później doszło do bratobójczego pojedynku, gdzie już od początku wiedzieliśmy, że jednej formacji z dwoma Polakami w szeregach zabraknie na European Masters. Team BDS będąc faworytem serii w zaskakujący sposób przegrał mecz, co jest równoznaczne z jego nieobecnością na nadchodzącej odsłonie turnieju. Akademia Vitality może natomiast świętować swój dotychczasowy sukces.

Środa, 17 marca
18:00 Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
3:1 GameWard BO5
Czwartek, 18 marca
18:00 Team BDS
iBo, Erdote
1:3 Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
BO5

Europa Północna

Za graczami Northern League of Legends Championship tydzień kończący zmagania fazy play-off. Dwóch polskich trenerów szukało zwycięstw we wtorkowych spotkaniach, które przybliżyłyby ich do mistrzostwa tej ligi. Tego dnia obydwaj szkoleniowcy jednak musieli uznać wyższość rywali. I jak dla podopiecznych Pawła „delorda” Szabli nie był to mecz o być albo nie być, tak dla Singularity z Mateuszem „Kiao” Sujdakiem w sztabie porażka oznaczała koniec ich marzeń o dalszą grę w tym etapie ligi, przekreślając tym samym ich szanse na European Masters. W dalszej części drabinki Fnatic Rising bez większych problemów rozprawiło się z Nordavind, dzięki czemu przyszło im raz jeszcze zmierzyć się z BT Excel. Ponownie jednak formacja delorda nie sprostała wyzwaniu i w tym wypadku poległa bez punktu na swoim koncie. Oznacza to, że zobaczymy ich już w pierwszym etapie międzynarodowych zawodów.

Środa, 17 marca
18:00 Fnatic Rising
delord
1:2 BT Excellogo square.png BT Excel BO5
Środa, 17 marca
21:00 Nordavind 2:1 Team Singularity
Kiao
BO5
Sobota, 20 marca
18:00 Nordavind 1:3 Fnatic Rising
delord
BO5
Niedziela, 21 marca
18:00 BT Excel BT Excellogo square.png 3:0 Fnatic Rising
delord
BO5

Grecja

Rozgrywki GLL powracają dopiero w przyszłym tygodniu.

Bałkany

Kacper „Nahovsky” Merski i jego ŠAIM SE SuppUp znalazło się w wielkim finale Esports Balkan League. Półfinałowe spotkanie było raczej meczem do jednej bramki, gdzie drużyna z Polakiem na pozycji trenera w dominującym stylu przejechała się po rywalach. To oznacza, że zwycięzca sezonu regularnego ma nadal szansę na zgarnięcie pierwszego miejsca również w play-offach.

Sobota, 20 marca
17:00 ŠAIM SE SuppUp
Nahovsky
3:0 x25 Esports BO5

Czechy i Słowacja

SINNERS Esports z Damianem „Wyskiem” Adamczykiem ponownie musiało stawić czoła eSubie. W pierwszej rundzie etapu play-off to właśnie zespół z polskim leśnikiem zdołał wyjść zwycięsko z batalii po pięciomapowym boju. Najwidoczniej ich rywale wyciągnęli wystarczające wnioski z poprzedniej potyczki, bo dzisiaj zdeklasowali formację Grzeszników.

18:30 SINNERS Esports
Wysek
0:3 eSuba_logo  eSuba BO5

Portugalia

Mecz bez większej historii. Dominator sceny portugalskiej wedle oczekiwań szybko rozprawił się z Tomaszem „Eścikiem” Skwarczyńskim i jego towarzyszami. Swoje zmagania EGN Esports kończy na 3-4 pozycji, przez co nie zobaczymy tej drużyny podczas najbliższej edycji European Masters.

Poniedziałek, 15 marca
21:00 EGN Esports
Eścik
0:3 White Dragons BO5