Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. To zdanie idealnie określa 5. sezon Alior Bank Ultraligi, który ogromnymi krokami zbliża się do finiszu. Czeka nas dziś starcie dwóch najlepszych ekip na polskim podwórku. Już o godzinie 17:30 w pojedynku o mistrzostwo stanie K1CK oraz AGO ROGUE. Czy reprezentanci portugalskiej organizacji drugi raz z rzędu sięgną po tytuł? A może tym razem jednak to AGO ROGUE zrzuci Łukasza „Puki Style'a” Zygmunciaka i jego ekipę z piedestału?

Przedstawiciele akademii Łotrzyków zapewne ze sporym zaciekawieniem oglądali wczorajsze starcie w finale drabinki przegranych. Tam byliśmy świadkami pięciomapowego boju pomiędzy Illuminar Gaming oraz ekipą Mateusza "Matislawa" Zagórskiego. Górą w tej potyczce byli reprezentanci K1CK. Warto jednak wspomnieć, że w serii z udziałem triumfatorów zeszłej edycji European Masters, gracze spod szyldu oka również doprowadzili do piątej mapy. Taka kolej rzeczy może sugerować, że dzisiejszy mecz podobnie jak poprzednie będzie niezwykle ekscytujący.

Podopieczni Michała „Flasha” Kosickiego prezentują się ostatnio wyśmienicie. Sezon regularny zdecydowanie nie zwiastował tak udanej dyspozycji całej drużyny, wszak ten etap zakończyli oni dopiero na czwartej pozycji. Żółto-czarni po raz kolejny udowadniają, że faza zasadnicza nie ma dla nich większego znaczenia, a liczy się jedynie świetna forma na play-offy. Są oni jednak świeżo po bardzo wyczerpującym starciu z Wojciechem „papatabachim” Kruzą i spółką. Czy zdążą odzyskać siły?

Sięgnijmy pamięcią do letniej edycji Ultraligi zeszłego roku. Tam zauważamy szereg podobieństw z obecną odsłoną polskich rozgrywek. AGO ROGUE zdominowało pierwszy etap zawodów, a K1CK zajęło czwartą lokatę w tabeli. Play-offy? Znów, gracze w niebiesko-czarnych trykotach zapewnili sobie miejsce w wielkim finale, natomiast portugalska organizacja odbyła wyczerpującą tułaczkę do ostatecznego starcia. Mistrzostwo w tym wypadku wpadło na konto K1CK, które poskromiło faworytów wynikiem 3:1. Historia lubi się powtarzać, lecz czy tym razem zrobi to raz jeszcze?

Dzisiejsi finaliści mają już zapewnione miejsca w głównej fazie European Masters. Toteż przegrany wieczornej batalii nie będzie poszkodowany w kwestii nadchodzącego międzynarodowego turnieju. Takie bezpieczeństwo pozwala w pełni skupić się na osiągnięciu tego, o co walczy każda polska ekipa przez cały sezon – mistrzostwa Ultraligi.


Harmonogram
24 marca

Wielki finał

17:30 AGO ROGUE vs K1CK BO5

Ostatnie starcie 5. sezonu Alior Bank Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.