STS
Rekkles, G2
fot. Riot Games/Michał Konkol

Gracze G2 po starciu z Schalke: Średnio odnajdujemy się w mecie i mamy problemy z draftowaniem

Po długiej i męczącej serii z FC Schalke 04 gracze G2 Esports udzielili wywiadów na transmisji League of Legends European Championship 2021 Spring. Reprezentanci tej formacji ewidentnie nie byli zadowoleni ze swojego występu i stwierdzili, że w wielu aspektach zaprezentowali się gorzej od swoich rywali. Martin „Rekkles” Larsson powiedział: „Mimo całkiem niezłych początków nie zagraliśmy […]

Po długiej i męczącej serii z FC Schalke 04 gracze G2 Esports udzielili wywiadów na transmisji League of Legends European Championship 2021 Spring. Reprezentanci tej formacji ewidentnie nie byli zadowoleni ze swojego występu i stwierdzili, że w wielu aspektach zaprezentowali się gorzej od swoich rywali.

Martin „Rekkles” Larsson powiedział: „Mimo całkiem niezłych początków nie zagraliśmy na miarę swoich możliwości. Problemem był nasz setup na objectivach i walki w późniejszych fazach rozgrywki. Schalke ewidentnie robiło to lepiej.” Szwedzki strzelec jednak ewidentnie nie wyglądał na tak zdenerwowanego swoim występem, jak chociażby Marcin „Jankos” Jankowski, który stwierdził, że uważa, iż on i jego formacja średnio odnajdują się w aktualnej mecie i mają problemy z draftowaniem. Podobnie o minionej serii wypowiadał się Fabian  „GrabbZ” Lohmann: „Nasze scrimy w minionym tygodniu nie wyglądały za dobrze, co było widać dzisiaj w grach na scenie. Również w trzecim meczu nie zdążyliśmy zbanować trzeciej postaci, co było moją winą. Dobrze, że mamy tydzień na naprawienie naszych błędów.”

Kolejną kwestią był także temat potencjalnych przeciwników Samurajów w dalszej części play-offów. Co ciekawe, reprezentanci G2 zapytani o potencjalnie najtrudniejszego możliwego rywala nie odpowiadali z przekonaniem, że jest nim Rogue. Strzelec mistrzów Europy stwierdził bowiem, iż w ostatnich tygodniach treningu bardzo zaimponowało mu MAD Lions. GrabbZ również zwrócił uwagę na tę formację, co może oznaczać, że jutrzejszy mecz nie będzie aż tak jednostronny, jak moglibyśmy się tego spodziewać jeszcze dwa tygodnie temu.

Zawodnicy jednak nie wypowiadali się tylko na temat samej gry. W wywiadach bowiem została poruszona także kwestia powrotu do studia. Rekkles zdradził, że jest z tego faktu bardzo zadowolony, gdyż dzięki temu czuje, iż bycie profesjonalnym graczem jest czymś wspaniałym. Mówił także, że bardzo tęsknił za atmosferą studia i otoczką całych rozgrywek.

Jutro kolejne spotkanie w ramach League of Legends European Championship Spring 2021. W drugim meczu drabinki wygranych Rogue Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa podejmie MAD Lions. Po więcej informacji dotyczących wiosennej rundy LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

 

 

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatni tydzień w ERL-ach dobiegł końca. Cinkrof, kubYD i Nahovsky mistrzami swoich regionów

Fazy play-off lig regionalnych dobiegły końca. W ostatnim tygodniu zmagań drużyn w ERL-ach szczególną uwagę skupialiśmy na wynikach w La Liga Français...