STS
fot. Illuminar Gaming

Illuminar, delord, Wysek i inni na start – dziś rozpocznie się faza play-in European Masters!

Fani polskiej sceny League of Legends, radujmy się. Dzisiaj jest bowiem dzień, który dał nam Pan… i Pani, i całe Państwo z Riot Games. Wieczorem rozpocznie się jeden z dwóch turniejów w tym roku, na którym będziemy mogli zobaczyć reprezentantów rodzimych rozgrywek w starciu z innymi drużynami z całej Europy. Pod tym względem European Masters […]

Fani polskiej sceny League of Legends, radujmy się. Dzisiaj jest bowiem dzień, który dał nam Pan… i Pani, i całe Państwo z Riot Games. Wieczorem rozpocznie się jeden z dwóch turniejów w tym roku, na którym będziemy mogli zobaczyć reprezentantów rodzimych rozgrywek w starciu z innymi drużynami z całej Europy. Pod tym względem European Masters (bo oczywiście o tych zawodach mowa) przebija nawet League of Legends European Championship. Tam co prawda Polacy są, ale porozrzucani po różnych drużynach i trudno traktować Rogue czy G2 Esports jako reprezentanta polskiego LoL-a. A w przypadku Illuminar Gaming, K1CK czy AGO ROGUE raczej wątpliwości już nie ma.

Oczywiście już pierwszego dnia zmagań nie zobaczymy wszystkich trzech drużyn z Alior Bank Ultraligi w akcji – i dobrze. AGO ROGUE i K1CK rozpoczną rywalizację dopiero od drugiego etapu, czyli fazy grupowej. Dziś natomiast rozpoczną się play-iny, do których trafił brązowy medalista nadwiślańskiej ligi w postaci Illuminar Gaming. A mówiąc o tej drużynie nie można przejść obojętnie wobec historii tego klubu na LoL-owym podwórku. W końcu, zanim nastała era (AGO) ROGUE przeplatana sukcesami K1CK czy devils.one, to właśnie IHG rządziło na rodzimej scenie, w zasadzie niepodzielnie. I to właśnie ten zespół był głównym reprezentantem Polski w dwóch pierwszych edycjach European Masters, nim został pozbawiony korony. To jednak dawne czasy, bo swój ostatni mecz w ramach EM Illuminar rozegrało przeszło dwa i pół roku temu. 921 dni, mówiąc bardziej precyzyjnie.

Perspektywa IHG jest więc nieco inna niż pozostałych uczestników. Dla większości z nich to będzie debiut, dla Illuminar zaś – powrót na europejską scenę i poniekąd na stare śmieci. Odświeżone, z nowym formatem i do tego po raz pierwszy z przymusem pokazania się już w play-inach, ale jednak rejony dość znane. Również rejony, które niemal udało się zdobyć – w końcu na wiosnę 2018 roku Illuminar było o jedno BO5 od mistrzostwa, ale wówczas lepsze okazało się Origen.

CZYTAJ TEŻ:
Gracze G2 po starciu z Schalke: Średnio odnajdujemy się w mecie i mamy problemy z draftowaniem

Jak tym razem potoczą się losy IHG na European Masters? Na pewno będzie to bardziej kręta droga niż wcześniej ze względu na wspomniany już przymus gry w play-inach. A tam narzucone jest mordercze tempo, zarówno dla widzów, jak i samych drużyn. Zespół Mateusza „Czajka” Czajki – podobnie zresztą jak wszystkich pozostałych uczestników tej fazy EUM – rozegra dziś trzy starcia. Po nich sytuacja w grupach będzie już w połowie rozstrzygnięta, a pozostała połowa rozjaśni się jutro.

Swój pierwszy mecz po powrocie do European Masters Illuminar rozegra o godzinie 17:30, a rywalem polskiej piątki będzie w pełni portugalski skład i mistrzowie Liga Portuguesa de League of Legends z White Dragons. Dwie godziny później brązowy medalista Ultraligi zmierzy się z G2 Arctic, którego środkowej linii broni Bartłomiej „Fresskowy” Przewoźnik. Ostatnim rywalem IHG będzie natomiast PSV Esports, czyli esportowa dywizja dobrze znanego fanom futbolu PSV Eindhoven.

Oczywiście oczy większości fanów z polski będą skierowane głównie na Illuminar Gaming jako drużyny zakwalifikowanej z polskiej ligi, ale o awans do głównego turnieju powalczą też inni nasi rodacy. Oprócz wymienionego już Fresskowego z G2 Arctic w play-inach zobaczymy również Fnatic Rising Pawła „delorda” Szabli, Vitaliy.Bee Miłosza „R4VENA” Domagalskiego i Mateusza „Tasza” Borkowskiego, Mkers Artura „Zwyroo” Trojana, SINNERS Esports Damiana „Wyska” Adamczyka, a do tego Goskillę Szymona „Kanny” Kawęckiego. W efekcie o każdej porze będziemy mogli zobaczyć co najmniej jednego polskiego zawodnika (lub zespół prowadzony przez Polaka), więc emocji z pewnością nie zabraknie.

Tak prezentuje się dzisiejszy harmonogram EU Masters:

29 marca
16:30 Mkers
Zwyroo
vs eSuba BO1
16:30 For The Win Esports vs Gamespace MCE BO1
16:30 Fnatic Rising
delord
vs Goskilla
Kanna
BO1
16:30 PSV Esports vs G2 Arctic
Fresskowy
BO1
17:30 FC Schalke 04 Evolution vs Method2Madness BO1
17:30 Z10 ESHARK vs KVM Esports BO1
17:30 SINNERS Esports
Wysek
vs Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
BO1
17:30 Illuminar Gaming vs White Dragons BO1
18:30 Method2Madness vs Mkers
Zwyroo
BO1
18:30 KVM Esports vs For The Win Esports BO1
18:30 Goskilla
Kanna
vs SINNERS Esports
Wysek
BO1
18:30 White Dragons vs PSV Esports BO1
19:30 eSuba vs FC Schalke 04 Evolution BO1
19:30 Gamespace MCE vs Z10 ESHARK BO1
19:30 Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
vs Fnatic Rising
delord
BO1
19:30 G2 Arctic
Fresskowy
vs Illuminar Gaming BO1
20:30 FC Schalke 04 Evolution vs Mkers
Zwyroo
BO1
20:30 KVM Esports vs Gamespace MCE BO1
20:30 Fnatic Rising
delord
vs SINNERS Esports
Wysek
BO1
20:30 White Dragons vs G2 Arctic
Fresskowy
BO1
21:30 eSuba vs Method2Madness BO1
21:30 For The Win Esports vs Z10 ESHARK BO1
21:30 Goskilla
Kanna
vs Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
BO1
21:30 PSV Esports vs Illuminar Gaming BO1

Transmisja z wybranych meczów będzie dostępna na kanałach Polsat Games. Z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć m.in. naturalnie wszystkie dzisiejsze pojedynki Illuminar, ale też mecz Fresskowego z PSV, Zwyroo z Method2Madness oraz bezpośrednie starcie Fnatic Rising delorda z SINNERS Wyska. Transmisja będzie dostępna na Twitchu i YouTube. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących European Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Więcej pieniędzy z szachów niż z esportu". Rybson mistrzem POLChamps

Trwający przez tydzień szachowy turniej POLChamps jest już historią. Nie zabrakło w nim emocji, zwrotów akcji, figur podstawianych za darmo oraz nieza...