STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Wesele (dla widzów) i trzy pogrzeby. PACT i Pompa dzielą się punktami na start 4. rundy ESL MP

Pierwsze spotkanie w ramach czwartego tygodnia ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 dobiegło końca. Ci, którzy spodziewali się bardzo zaciętego starcia pomiędzy MAD DOG’S PACTEM i Pompa Teamem mogą czuć niemały niedosyt, bo spośród czterech rozegranych połówek mapowych tylko jedna była faktycznie emocjonująca – i to w dodatku ta pierwsza. Pozostałe były już dość jednostronne, a […]

Pierwsze spotkanie w ramach czwartego tygodnia ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 dobiegło końca. Ci, którzy spodziewali się bardzo zaciętego starcia pomiędzy MAD DOG’S PACTEM i Pompa Teamem mogą czuć niemały niedosyt, bo spośród czterech rozegranych połówek mapowych tylko jedna była faktycznie emocjonująca – i to w dodatku ta pierwsza. Pozostałe były już dość jednostronne, a ostatecznie żadna z drużyn tak naprawdę nie może być w pełni zadowolona z ostatecznego wyniku. Na Trainie lepszy koniec końców był PACT, na Vertigo lepszy (nawet znacznie, ZNACZNIE lepszy) był PT, a to oznacza, że obie formacje dopisują do swojego dorobku w tabeli po trzy punkty.

MAD DOG’S PACT 16 : 10 Pompa Team

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. kolejka)
16 8 Train 7 10
8 3

Mimo pewnych problemów MAD DOG’S PACTU i nie najgorszej gry Pompa Teamu w rundach eko, po pięciu pierwszych potyczkach na tablicy widniał wynik 5:0 dla zespołu Dawida „lunAtica” Cieślaka. Dopiero przy szóstej próbie PT otworzył swoje konto wygranych, ale wcale na tym nie poprzestał – po jednej porażce Konrad „koyot” Hadała i kompani ruszyli z kopyta, notując sześć zwycięstw i tym samym obejmując prowadzenie. PACT jednak nie powiedział ostatniego słowa i usilnie walczył o powrót na czoło jeszcze przed zamianą stron. I faktycznie mu się to udało, w czym spory wkład miał wspomniany lunAtic, który wystrzelał trzech rywali w czternastej rundzie Traina.

I choć po przejściu do defensywy Pompa Team zdołał wygrać pistoletówkę oraz następną wymianę, to z prowadzenia nie cieszył się zbyt długo. Gdy już MAD DOG’S PACT dysponował odpowiednim wyposażeniem zgarniał kolejne punkty i uciekł na dystans trzech oczek. Wkrótce po tym Pompa zdobyła dziesiąte zwycięstwo, ale, jak się okazało, było to również ostatnie. Losów gry nie odmienił nawet ace w wykonaniu Sebastiana „fr3nda” Kuśmierza, który na dobrą sprawę był tylko na otarcie łez. Końcówka należała już tylko i wyłącznie do PACTU, który sprawnie doprowadził wszystko do końca wynikiem 16:10.

Pompa Team 16 : 3 MAD DOG’S PACT

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. kolejka)
16 13 Vertigo 2 3
3 1

Vertigo było więc ostatnią szansą dla Pompa Teamu na zgarnięcie punktów w tabeli ESL MP w tym tygodniu i być może świadomość tego tchnęła w zespół nowe siły. Te widzieliśmy już od samego początku, kiedy to PT wygrał pistoletówkę oraz dwie kolejne wymiany i nawet gdy rywale mieli wystarczające fundusze nie zmieniło to wiele. Najlepiej na serwerze radził sobie fr3nd, dla którego Jacek „minise” Jeziak był tylko cieniem, co najlepiej obrazowała liczba fragów – po dziesięciu rundach gracz Pompy miał czternaście eliminacji, natomiast reprezentant PACTU… jedną. Z czasem zwycięzcy pojedynku na Trainie byli coraz bliżej wygranej i wreszcie przełamali niemoc w trzynastej wymianie, ale o powrocie nie było mowy.

Druga połówka wydawała się tylko formalnością, zwłaszcza po wygranej pistoletówce przez Pompa Team, ale force w wykonaniu MAD DOG’S PACTU przyniósł tej drużynie trzecie zwycięstwo na Vertigo i ostatnią szansę na obrót sytuacji. Sęk w tym, że w kolejnej rundzie mimo gorszego wyposażenia lepsza była już Pompa i w rundzie meczowej nie pozostawiła już złudzeń. Pompa Team – 16 oczek, MAD DOG’S PACT – tylko i wyłącznie trzy.


Przed nami jeszcze dwa spotkania w ramach dzisiejszego dnia z ESL Mistrzostwami Polski. Za kilka minut na serwerze zameldują się x-kom AGO oraz Wisła All iN! Games Kraków. Transmisja z rozgrywek jest dostępna w ESL.TV Polska, a po więcej informacji dotyczących tego sezonu ESL MP zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niemrawy początek, szczęśliwy koniec. Illuminar z pierwszym zwycięstwem podczas EU Masters

Illuminar Gaming rozpoczyna swoje zmagania podczas wiosennej edycji European Masters od zwycięstwa. Polacy po niemałych problemach pokonali mistrzów l...