STS
Faker, All-Star 2018
fot. Riot Games

Problemy faworytów, ale koniec końców bez niespodzianek – pierwsza runda play-offów LCK za nami

Dobiegła końca pierwsza runda play-offów League of Legends Champions Korea. Dziś i wczoraj kolejne dwie formacje pożegnały się z szansami na mistrzostwo wiosennego splitu, a są nimi NS RedForce oraz DRX. To oznacza, że o mistrzowski tytuł LCK oraz możliwość reprezentowania Korei Południowej na Mid-Season Invitational grają wciąż DWG KIA, Gen.G Esports, Hanwha Life Esports oraz T1.

Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 3:2 NS RedForce

W pierwszym meczu play-offów naprzeciw siebie stanęły Hanwha Life Esports oraz NS Red Force. Szybki wgląd w ostateczną klasyfikację fazy zasadniczej powinien dać podpowiedź odnośnie do tego, która drużyna była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mimo to już pierwsza potyczka serii była niesamowicie zacięta i choć HLE objęło prowadzenie w całym meczu, to dopiero po ponad 50-minutowej batalii.

Mało tego, NS szybko wyrównało i nawet mogło samo wysunąć się na czoło, ale w trzecim starciu Hanwha Life Esports przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Rozzłoszczone wypuszczeniem przewagi z rąk NS zadało mocny cios w czwartej potyczce, sprowadzając wszystko do ostatecznej bitwy na Summoner’s Rifcie, jednak ostatnie słowo należało już do HLE, które ustaliło wynik meczu na 3:2 i awansowało do kolejnego etapu zmagań.

T1 3:1 DRX

O ostatnie wolne miejsce w półfinale zmierzyły się T1 oraz DRX. Tu również początek serii był bardzo zacięty – już w pierwszej potyczce byliśmy świadkami ciągłych zwrotów akcji, ale nokautujący cios wyprowadził zespół Lee „Fakera” Sang-hyeoka, przybliżając się tym samym do awansu do kolejnej rundy. Po zamianie stron oglądaliśmy kolejną zażartą walkę o zwycięstwo, aczkolwiek tym razem górą było już DRX, które wyrównało rezultat serii.

O błyskawicznym BO5 mogliśmy więc zapomnieć, jednak T1 w tym momencie ruszyło z kopyta i w kolejnych potyczkach na Summoner’s Rifcie nie dało już większych szans swoim oponentom. Trzecia oraz czwarta bitwa trwały już tylko po niespełna pół godziny i były znacznie bardziej kontrolowane przez T1. W efekcie to Faker i spółka mogą cieszyć się z awansu do półfinałów wiosennej rundy LCK.

Aktualna drabinka play-offów LCK 2021 Spring:

Runda 1 Runda 2 Finał
Środa, 31 marca Sobota, 3 kwietnia
Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 3 WYBÓR – DWG KIA DWG KIA 0
NS RedForce 2 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 0 Sobota, 10 kwietnia
TBD 0
Czwartek, 1 kwietnia Niedziela, 4 kwietnia TBD 0
T1 3 Gen.G Esports 0
DRX 1 T1 0

Druga runda play-offów LCK rozpocznie się już w najbliższą sobotę. Tym razem do gry wkroczą dwie najlepsze formacje po fazie zasadniczej, czyli DWG KIA oraz Gen.G Esports. Pierwsza z nich miała prawo wyboru, z kim pragnie się zmierzyć, a wybór ten padł na HLE. W wyniku tego w drugim półfinałowym starciu zobaczymy Gen.G oraz T1.

Powtórki z już rozegranych meczów możecie obejrzeć na kanale LCK na Twitchu.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Odoamne: Pod względem umiejętności byliśmy o wiele lepsi od MAD Lions

Wczorajszy odcinek EUphoria miał dwóch gości, a jednym z nich był toplaner Rogue, Andrei "Odoamne" Pascu. Łotrzyki mają za sobą nieudany start w play-...