STS
Mikyx, G2 Esports, Worlds 2019
fot. Riot Games

„Nie czuję zagrożenia ze strony MAD Lions”. G2 faworytem meczu o finał LEC

Przed nami kolejne mecze w ramach fazy pucharowej League of Legends European Championship. W finale drabinki wygranych zmierzą się MAD Lions oraz G2 Esports, co będzie powtórką starcia z zeszłego splitu, wszak wtedy Lwy i Samuraje dwukrotnie spotkały się w play-offach. Na początku górą była hiszpańska organizacja, jednak w późniejszej serii to Marcin „Jankos” Jankowski i spółka zatriumfowali, a następnie ponownie zdobyli puchar LEC. Jaki rezultat padnie tym razem?

Przeciwko G2 nie widzę dużej różnicy w odniesieniu do Rogue, ponieważ uważam, że grało ono naprawdę dobrze w tym rokumówi İrfan Berk „Armut” Tükek. Za to odrobinę inną perspektywą dzieli się Norman „Kaiser” Kaiser. – Rok temu udało nam się wygrać, bo tak naprawdę G2 nie brało tego meczu na poważnie. Ale teraz wydaje mi się, że wygramy, nawet jeśli G2 zagra na serio – komentuje niemiecki wspierający. Pewność siebie to z bez wątpienia ważna cecha, gdy z Samurajami gra się serię BO5. Czy to jednak wystarczy, aby ich pokonać? Support G2 twierdzi, że nie czuje on żadnej presji.

G2 jak zawsze pewne siebie

Nie czuję zagrożenia ze strony MAD Lions. Uważam, że grają gorzej niż w zeszłym roku, a nam idzie lepiej – powiedział bez większego zastanowienia Mihael „Mikyx” Mehle. Taka postawa nie powinna dziwić, wszak G2 Esports jest niekwestionowanym królem w Europie od paru lat i nic nie zapowiada się, aby taki stan rzeczy uległ zmianie. Z drugiej strony, jeżeli MAD Lions zdołają zwyciężyć, to będzie to pierwszy zwiastun możliwego przerwania hegemonii ekipy Mikyxa.

Mecz startuje o godzinie 17:00. Polska transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie Twitch oraz YouTube, a także w telewizji. Natomiast anglojęzyczny komentarz będziecie mogli usłyszeć na kanale LEC. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Ponowne zdobycie tytułu byłoby ogromnym osiągnięciem". Hylissang pewny siebie przed meczem z S04

Przed nami kolejna runda play-offów League of Legends European Championship. Ta zostanie zainaugurowana przez Fnatic oraz FC Schalke 04 Esports, które...