Kwestia piątego zawodnika dywizji CS:GO w OG nie jest jeszcze zamknięta. Według ustaleń Weszło Esport formacja obrała za cel Michała "MICHA" Müllera, jednak wygląda na to, że nie jest to jedyna brana przez nią pod uwagę kandydatura. Jak bowiem dowiedziała się nasza redakcja, konkurentem Polaka w wyścigu o zajęcie wolnego miejsca jest Shahar "flameZ" Shushan.

17-latek od września ubiegłego roku reprezentuje Endpoint CeX, w którym po raz pierwszy doświadczył poważnego międzynarodowego grania. Izraelczyk nie potrzebował wiele czasu, aby przystosować się do nowych warunków, stając się mocnym punktem swojej drużyny właściwie zaraz po transferze. Pod adresem nastolatka kierowanych było wiele pochlebnych słów – nie tylko ze strony kibiców, czy ekspertów, ale również kolegów ze sceny. Wszak czterech graczy umieszczonych przez portal HLTV w zestawieniu dwudziestu najlepszych za 2020 rok wskazało go jako potencjalną przyszłą gwiazdę sceny.

Teraz flameZ może otrzymać kolejne wyróżnienie za rozwój i wysoką formę na przestrzeni niespełna siedmiu miesięcy spędzonych w brytyjskiej organizacji. Zgodnie ze zdobytymi przez nas informacjami zawodnik wzbudził zainteresowanie OG, które w ostatnich dniach przyglądało mu się podczas treningów i meczów sparingowych. Wcześniej podobnej próbie został poddany MICHU, ale najwyraźniej międzynarodowa ekipa chciała dać sobie szansę także w innej konfiguracji. Który z kandydatów na nowego entry fraggera zrobił na drużynie lepsze wrażenie? To powinno wyjaśnić się na dniach. Konkretnie przed 13 kwietnia, czyli dniem startu BLAST Premier Spring Showdown, w którym Mateusz “mantuu” Wilczewski i spółka powalczą o jeden z dwóch biletów na finały wiosennego sezonu.

AKTUALIZACJA: Jak podaje HLTV, rozmowy flameZa z OG są już w zaawansowanym stadium i finalizacja umowy jest tylko kwestią czasu. Informację tę potwierdza również Thomas "Thomas" Utting, który ma być następcą 17-latka w Endpoint. Brytyjczyk poinformował na mediach społecznościowych, że wkrótce dołączy do Endpoint jako stand-in.


OG have shown an interest in signing Shahar "flameZ" Shushan from Endpoint, sources told Cybersport.pl. Israeli player is the second candidate to round out international team, as Michał "MICHU" Müller is also on its target. OG should make the final decision regarding fifth player before BLAST Premier Spring Showdown, which is set to start on 13th of April.