STS
fot. materiały prasowe

Shircane pierwszym mistrzem Ultraliga TFT. Znamy Polaków, którzy zagrają w Star Cup TFT

Trzecia, a zarazem ostatnia kolejka Wielkiego Finału Ultraligi Teamfight Tactics dobiegła końca. Cztery pojedynki i zacięta walka do ostatniej chwili – tak możemy podsumować decydujący etap rozgrywek. Po całym wieczorze emocji wiemy już kto będzie reprezentował nasz kraj na Star Cup TFT.

Z kopyta po miejsce premiujące udział w międzynarodowym turnieju ruszył Kacper „Shircane” Piśniak, który wczorajszą fazę rozpoczynał na czele. Świetne występy w pierwszych trzech potyczkach pozwoliły mu zaklepać sobie miejsce na zbliżających się zawodach, dzięki czemu do ostatniego pojedynku mógł podejść ze spokojem. Mimo niezbyt udanego finalnego meczu przedstawiciel devils.one pozostał liderem w tabeli, co ustanowiło go pierwszym mistrzem nadwiślańskich rozgrywek w TFT.

Dwóch graczy devils.one z awansem do Star Cup TFT

Rozpoczął jako wicelider i zakończył jako wicelider – to słowa opisujące Alana „Akiego” Białego, reprezentującego barwy Izako Boars. Jedyny Dzik w całej stawce utrzymał pozycję, którą zdobył tydzień wcześniej. Tuż za nim uplasował się kolejny Diabeł – Łukasz „Sage” Strzyżewski. Kolega z drużyny triumfatora zawodów bez dwóch zdań zapamięta wczorajszy dzień, bo startując dopiero z szóstej lokaty, został ostatecznie brązowym medalistą.

Najbardziej emocjonującym wydarzeniem poniedziałkowych zmagań był jednak wyścig o ostatnie wolne miejsce w TOP4 tabeli. Przed startem ostatniego meczu zaplanowanego na ten sezon rozgrywek, byliśmy świadkami aż potrójnego remisu. Z rozstrzygającego boju zwycięsko wyszedł Bartłomiej „Zbrojson” Zbroja, będący aktualnie pod skrzydłami x-kom AGO. O jego awansie zadecydował jeden punkt przewagi nad Adamem „Jotoshą” Kozierowskim.

Skoro już mowa o graczach Anonymo Esports to podopieczni organizacji Mateusza „Sówka” Kowalczyka raczej nie mogą uznać etapu Wielkiego Finału do udanych. Patrząc na to, że w końcowej fazie turnieju brało udział aż trzech zawodników tej organizacji, to brak jakiegokolwiek z graczy w ścisłej czwórce jest dosyć nieoczekiwany. Warto jednak docenić walkę wcześniej wspomnianego Jotoshy, którego oddech na swych plecach przez całą czwartą mapę mógł odczuć reprezentant Jastrzębi.

Wyniki poszczególnych potyczek oraz ostateczne miejsca w tabeli:

# Gracz Po 2. kolejce Mecz 3–1 Mecz 3–2 Mecz 3–3 Mecz 3–4 Suma po 3. kolejce
1. Shircane 45 pkt 7 pkt 6 pkt 7 pkt 3 pkt 68 pkt
2. Aki 39 pkt 4 pkt 7 pkt 8 pkt 5 pkt 63 pkt
3. Sage 34 pkt 6 pkt 8 pkt 3 pkt 8 pkt 59 pkt
4. Zbrojson 35 pkt 5 pkt 3 pkt 5 pkt 7 pkt 55 pkt
5. Jotosha 37pkt 3 pkt 4 pkt 4 pkt 6 pkt 54 pkt
6. Kropekpobyku 39 pkt 2 pkt 5 pkt 2 pkt 4 pkt 52 pkt
7. shreddin 27 pkt 8 pkt 1 pkt 6 pkt 1 pkt 43 pkt
8. Lelouch 32 pkt 1 pkt 2 pkt 1 pkt 2 pkt 38 pkt
Legenda:
Awans do turnieju Star Cup TFT
Brak awansu do turnieju Star Cup TFT

To wszystko jeżeli chodzi o zmagania zawodników w pierwszej odsłonie Ultraligi Teamfight Tactics. Poczynania najlepszej czwórki będziemy mogli śledzić już od najbliższej niedzieli. Powtórki wszystkich wczorajszych meczów możecie znaleźć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NAVI wygrywa czwarty mecz, ale traci fotel lidera European League

Po trzech kolejkach European League 2021 tylko dwa zespoły mogliśmy określić jako niepokonane i po kolejce czwartej sytuacja ta się nie zmieniła. Nada...