STS
fot. fb.com/MikiZAfrykii

Pompa z mocnym awansem w ESL MP na koniec 5. tygodnia zmagań

Drugie wtorkowe spotkanie w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 zakończone. W nim Illuminar Gaming zmierzył się z Pompa Teamem, a w lepszych nastrojach mogą być zdecydowanie gracze i fani PT. Zespół prowadzony przez Ivana „Choiva” Živkovicia pokonał rywali zarówno na Trainie, jak i na Vertigo, dzięki czemu dopisał do swojego dorobku ligowego sześć punktów i awansował w tabeli aż o cztery lokaty.

Illuminar Gaming 13 : 16 Pompa Team

(ESL Mistrzostwa Polski – 5. kolejka)
13 6 Train 9 16
7 7

Już otwierająca całe spotkanie pistoletówka była bardzo chaotyczna, ale obronną ręką wyszedł Sebastian „fr3nd” Kuśmierz, dając Pompa Teamowi pierwszy punkt. Mimo pewnych problemów PT dopisał do swojego dorobku dwa kolejne oczka, lecz gdy gracze Illuminar dysponowali już pełnym ekwipunkiem, rozpoczęli pościg za remisem. IHG dopięło swego w dziesiątej rundzie, mało tego – nawet udało się wysunąć na nieznaczne prowadzenie, aczkolwiek nie cieszyło się z niego długo. Pompa szybko odrobiła straty, a następnie wykorzystując problemy finansowe rywali sama wróciła na zwycięską ścieżkę i do końca pierwszej połowy już tylko ona punktowała, ustalając wynik tej części Traina na 9:6.

Sytuacja Illuminar stała się jeszcze gorsza, gdy to Pompa wyprowadziła pierwsze trzy ciosy po zamianie stron. W tym momencie obie drużyny dzieliło już sześć oczek różnicy i zespół Dominika „GruBego” Świderskiego musiał zacząć punktować. I faktycznie zaczął – ni stąd, ni zowąd IHG przybliżało się do rywali z każdą kolejną rundą, aż wreszcie na tablicy pojawił się wynik 12:11. W kolejnej rundzie podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity byli na dobrej drodze do wyrównania, ale w kluczowym momencie zimną krew zachował Mikołaj „Miki” Szemraj, który wygrał clutcha 1v2 i dał swojej drużynie trzynastą wygraną. Illuminar jednak z uporem maniaka parło przed siebie i wreszcie udało się wyrównać na 13:13, ale na końcówkę zabrakło paliwa. Ta należała już do graczy Pompy, którzy ustalili wynik pierwszego meczu na 16:13.

Pompa Team 16 : 7 Illuminar Gaming

(ESL Mistrzostwa Polski – 5. kolejka)
16 10 Vertigo 5 7
6 2

W poszukiwaniu jakichkolwiek punktów w tym tygodniu ESL MP Illuminar musiało co najmniej zremisować na Vertigo. Sęk w tym, że po drugiej stronie grał świetnie dysponowany dziś fr3nd, który w pierwszych ośmiu rundach ustrzelał czternastu rywali, samemu ginąc tylko raz. To w dużej mierze dzięki niemu Pompa zaczęła szybko uciekać z wynikiem i spośród dziesięciu pierwszych wymian przegrała tylko dwie. Nie zawsze były one w stu procentach kontrolowane, ale jeśli najważniejszy jest wynik (a podobno tak właśnie jest), to początek Vertigo możemy śmiało określić mianem gry do jednej bramki. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy Illuminar się przebudziło i zmniejszyło dystans do pięciu oczek, jednak po przejściu do defensywy musiało z siebie dać 120%.

IHG zaczęło udanie, od wygranej pistoletówki i kolejnej rundy, ale gdy już Pompa miała pieniądze na zakup kompletnego wyposażenia, na nowo zaczęła dyktować tempo spotkania. Ace w wykonaniu Konrada „koyota” Hadały pogrążył Illuminar na przegranej pozycji, a wkrótce po tym PT doprowadził już do punktu mapowego. W tym momencie IHG mogło zapomnieć o trzech punktach w ligowej tabeli, ale nawet zdobycie jednego zakrawałoby na cud. Świadkami cudu jednak nie byliśmy – Pompa pewnie dowiozła zwycięstwo do samego końca i zakończyła Vertigo wynikiem 16:7.


To było ostatnie spotkanie w ramach piątego tygodnia ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021. Kolejne mecze zostaną rozegrane w poniedziałek, 12 kwietnia. Po więcej informacji dotyczących tego sezonu rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zajrzyj w archiwa Overwatcha! Fabularne wydarzenie powraca do gry

Jednym z najbardziej ulubionych wydarzeń, które regularnie powracają do świata Overwatcha, są archiwa. To podczas nich Blizzard prezentował fabularne...