STS
fot. OG

Jednak nie MICHU, a flameZ. OG zaprezentowało nowego zawodnika dywizji CS:GO

Przy takich informacjach mamy rozdarte serce. Z jednej strony jesteśmy dumni, że nasze doniesienia się sprawdziły, z drugiej czujemy smutek, bo jakby nie patrzeć polskiemu zawodnikowi uciekła szansa na angaż w solidnej formacji. Wszak to nie Michał „MICHU” Müller, a Shahar „flameZ” Shushan został obdarzony kredytem zaufania przez OG.

W Poniedziałek Wielkanocny ujawniliśmy, że strzelec z Izraela jest drugim obok MICHA kandydatem do uzupełniania składu międzynarodowej drużyny. Wówczas sprawa, z tego co słyszeliśmy, nie była przesądzona, dlatego na żadnym z zawodników nie należało pochopnie stawiać krzyżyka. Niemniej już następnego dnia redakcja HLTV wzbogaciła historię o dodatkowe informacje, które nie pozostawiały złudzeń – negocjacje OG z Endpoint CeX miały osiągnąć zaawansowany etap i tylko czekać na finalizację. Dziennikarze renomowanego portalu mieli rację, bo obie strony wypracowały porozumienie co do warunków transferu flameZa. Nastolatek już 13 kwietnia zadebiutuje u boku Mateusza „mantuu” Wilczewskiego w meczu przeciwko Astralis podczas BLAST Premier Spring Showdown.

Śledziliśmy rozwój Shahara od jakiegoś czasu i bez wątpienia to wyjątkowy gracz. Jest bardzo młody, niesamowicie utalentowany, głodny gry i myślimy, że przyniesie wiele szczęśliwych wspomnień dla naszej organizacji – mówi Charlie Debs, COO OG. – Jestem naprawdę podekscytowany i gotowy na tę wielką szansę gry z tak wspaniałym prowadzącym oraz doświadczonymi zawodnikami. Każdego dnia będę dawał z siebie wszystko, aby pokazać, że zasługuję na bycie w tym miejscu. Jedną z najważniejszych rzeczy jest zdobycie kilku trofeów! – odważnie zapowiada już sam flameZ.

Choć polskim fanom nie będzie łatwo pogodzić się z tym, że MICHU ostatecznie nie został wybrany przez mantuu i spółkę, to nie powinni też przesadnie się tym zadręczać. Mamy bowiem przeświadczenie, że 24-latek z Grudziądza sobie poradzi i zaciekawi jeszcze niejeden znaczący anglojęzyczny zespół.

W tej sytuacji skład OG prezentuje się następująco:

  • Aleksi „⁠Aleksib⁠” Virolainen
  • Valdemar „⁠valde⁠” Bjørn Vangså
  • Mateusz „⁠mantuu⁠” Wilczewski
  • Nikolaj „⁠niko⁠” Kristensen
  • Shahar „flameZ” Shushan
  • Casper „⁠ruggah⁠” Due – trener
  • Nathan „⁠NBK-⁠” Schmitt – rezerwowy
  • Issa „⁠ISSAA⁠” Murad – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy nieskuteczni, ale za to zgodni. Pierwsze otwarte kwalifikacje do IEM Summer do zapomnienia

W czwartkowy wieczór transmisję Bartosza „xntentaciona” Rudeckiego na Twitchu w pewnym momencie śledziło niemalże 60 tysięcy widzów. O takiej oglądaln...