STS
fot. materiały prasowe

NEO wśród uczestników pierwszego blockchainowego turnieju CS:GO

Światy kryptowalut i esportu już od dawna przenikają się ze sobą, ten moment musiał więc nadejść. Zapowiedziano bowiem Exeedme Blockchain Tournament, czyli pierwszy blockchainowy turniej CS:GO, w którym nie zabraknie także polskich akcentów.

Za te odpowiadać będzie GamerHash, czyli projekt rodem z Poznania, w który zaangażowany jest m.in. Filip „NEO” Kubski. Ten, jak podkreślano już jakiś czas temu „jest cichym partnerem otwierającym drzwi do świata gamerów, którzy wychowani w wirtualnym świecie są pierwszą linią odbiorców projektu GamerHash”. Teraz jednak legenda sceny Counter-Strike’a wesprze rodzimą ekipę jako kapitan, gdyż regulamin zawodów zezwala na angaż jednego profesjonalnego gracza. Ponadto na linii startu zameldują się także przedstawiciele takich blockchainowych inicjatyw, jak PolkaLokr, BEPRO oraz DuckDAO.

CZYTAJ TEŻ:
NEO zaangażowany w blockchainowy startup. To jeden z powodów wizyty w Azji

Co ciekawe, współorganizatorem imprezy jest Exeedme, z którym związany jest Ricardo „fox” Pacheco, były reprezentant m.in. G2 Esports, FaZe Clanu oraz MIBR. Triumfatorzy turnieju zgarną główną nagrodę w wysokości 1000 dolarów w formie USD Coinów, a ponadto nagrodzeni oni zostaną również pięcioma unikalnymi NFT, czyli non-fungible tokenami, które mają upamiętnić odniesiony przez zwycięzców sukces. Co warte wspomnienia, Polacy z GamerHash zobowiązali się, że jeżeli sięgną po mistrzowski tytuł, to przekażą podwojoną wartość zdobytych pieniędzy na cele charytatywny.

Exeedme Blockchain Tournament odbędzie się między 9 a 11 kwietnia. Transmisję z zawodów śledzić będzie można na platformie streamingowej Theta.tv, która należy do spółki Theta Network, czyli fundatora głównej nagrody.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Larssen, Rogue, LEC 2020 Spring Split

Larssen nie boi się Samurajów. "G2 nie jest już takie mocne"

Zbliża się decydujący weekend w League of Legends European Championship. Już w tę sobotę Rogue będzie walczyć o pierwszy w historii tej organizacji wy...