STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Polski zespół CS-a znowu na IEM-ie? Ruszają otwarte eliminacje do Intel Extreme Masters Summer

Na początku roku emocjonowaliśmy się występem Wisły All iN! Games Kraków na Intel Extreme Masters Katowice 2021. Ten był co prawda dość krótki, ale wzmógł apetyty kibiców, którzy ponownie chcieliby ujrzeć rodzimy skład CS:GO w tak prestiżowym cyklu, jak IEM.

Polacy powalczą o IEM Summer

Kto wie, może tym razem się uda? Dziś bowiem ruszają otwarte eliminacje do IEM Summer 2021, w których udział weźmie także większa część czołówki polskiej sceny Counter-Strike’a. W akcji zobaczymy więc m.in. Anonymo Esports, Illuminar Gaming, MAD DOG’S PACT, Pompa Team, Tarczyński Protein Team wspierany, jak podczas ostatniej kolejki ESL Mistrzostw Polski, przez Jakuba „g1elka” Gelińskiego, oraz x-kom AGO. Na liście uczestników znajduje się również Wisła All iN! Games Kraków, ale oficjalnie potwierdzono już, że Biała Gwiazda jednak się na serwerze nie pojawi.

Rodzimi gracze w zagranicznych drużynach

Pojawią się na nim za to Polacy reprezentujący barwy międzynarodowych ekip. I tak swojej szansy na awans poszuka m.in. Paweł „dycha” Dycha, czyli gracz ENCE. Z kolei pod banderą Cowany Gaming zaprezentuje się nam znany m.in. z występów w Virtus.pro Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty, a wraz z libańskim składem YaLLa Esports zagra Gabriel „gaB” Jaroszuk. Nie zabraknie także MAD Lions, którego częścią są Jakub „kuben” Gurczyński i Filip „tudsoN” Tudev – pierwszy jako trener, a drugi jako zawodnik. Co ciekawe, niewykluczone, że popularne Lwy jako prowadzący wspierać będzie Teodor „SPELLAN” Nikolov.

Niemniej to nie jest jeszcze ostateczna lista, bo przecież zapisy trwają do godziny 17:45. Kwadrans później pierwsze otwarte eliminacje do IEM Summer 2021 oficjalnie wystartują i potrwają w sumie dwa dni. Koniec końców awans do zamkniętego etapu uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzy polskie ekipy wystąpią w 9. sezonie LOOT.BET/CS, w puli 50 tysięcy dolarów

Od zakończenia ósmego sezonu LOOT.BET/CS minęło już kilka miesięcy, nic więc dziwnego, że organizatorzy oficjalnie zapowiedzieli sezon dziewiąty. W ty...