Po kilku dniach przerwy wrócił 13. sezon ESL Pro League, a wraz z nim do akcji wkroczyły cztery najlepsze zespoły po fazie grupowej rozgrywek. Te zmierzyły się w play-inach, które to zadecydowały o rozstawieniu ekip na dalszą część turnieju – triumfatorzy zyskali bezpośrednią przepustkę do półfinałów, przegrani natomiast będą musieli stoczyć jeszcze jeden dodatkowy bój.

Najpierw na serwerze zameldowały się dwie piątki ze Skandynawii. W swoistych derbach tego regionu Heroic podejmowało Ninjas in Pyjamas. Podczas zasadniczej części zmagań duński skład nie zaznał ani razu goryczy porażki, a passę tę z pewnością chciał podtrzymać także i tego popołudnia. Cel udało się zresztą zrealizować. Casper "cadiaN" Møller i partnerzy nie oddali rywalom żadnej mapy, choć musieli się nieźle napracować szczególnie na Inferno, gdzie rezultat batalii rozstrzygnął się dopiero po 29 rundach. Znacznie przyjemniej dla 12. drużyny rankingu HLTV było już na Nuke'u, gdzie po względnie kontrolowanej grze Heroic przypieczętowało triumf i zapewniło sobie już miejsce w czołowej czwórce ligi.

Zaskakiwać nie przestaje Gambit Esports. Zwycięzcy Intel Extreme Masters Katowice 2021 po bezbłędnej przeprawie przez fazę grupową przystępowali do konfrontacji z Astralis bez szczególnej bojaźni. I całkiem słusznie, bo na bazie ostatniej dyspozycji obu piątek przewaga zarysowywała się właśnie po ich stronie. Potwierdziło się to zresztą na serwerze. Rosyjsko-kazachska formacja na Overpassie dała prawdziwą lekcję rywalom z Danii, odnosząc przekonujące zwycięstwo w wymiarze 16:7. Wiceliderzy światowego rankingu musieli więc odpowiedzieć na Inferno i choć ich gra była już dużo lepsza, nie wystarczyło to na doskonale przygotowanych oponentów, którzy skarcili Skandynawów raz jeszcze, zamykając serię w dwóch mapach.

Tak prezentują się dzisiejsze wyniki w ESL Pro League:

8 kwietnia

Play-in

15:30 Heroic 2:0 Ninjas in Pyjamas Inferno 16:13
Nuke 16:9
19:00 Gambit Esports 2:0 Astralis Overpass 16:7
Inferno 16:12

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 13 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.