STS
fot. Riot Games/Michał Konkol; LCK

DWG KIA broni mistrzostwa LCK, a ShowMaker daje G2 prztyczka w nos

Zapoczątkowany w styczniu wiosenny split League of Legends Champions Korea właśnie dobiegł końca. Mistrzowski tytuł ponownie trafił w ręce DWG KIA (wcześniej DAMWON Gaming), czyli aktualnych czempionów globu w League of Legends. Finałowa seria LCK 2021 Spring zakończyła się po trzech starciach na Summoner’s Rifcie.

Zwycięstwo bez straty mapy

Pierwsza potyczka zakończyła się dokładnie po 35 minutach. Jednym z kluczowych elementów układanki DWG był w niej Cho „BeryL” Geon-hee, który grał Heimerdingerem. Reprezentanci Gen.G Esports nie potrafili poradzić sobie z tą postacią, dzięki czemu to broniąca tytułu piątka wyszła na prowadzenie w serii. Wydawało się, że Park „Ruler” Jae-hyuk i jego koledzy „odgryzą się” w drugiej grze, doprowadzając do remisu. Mimo świetnej postawy strzelca Gen.G, DWG odwróciło losy meczu m.in. dzięki znakomitym umiejętnościom ostatecznym Kima „Khana” Donga-ha. Jego Rumble może nie był najbardziej przekonujący w trakcie laning phase’u, ale w teamfightach nie zawodził.

Finał koreańskich rozgrywek League of Legends zwieńczyła batalia, która potrwała niespełna 30 minut. W tej gracze DWG KIA praktycznie od początku do końca dyktowali warunki, przez co Gen.G nie miało większych szans na triumf. Pokaz siły dał Heo „ShowMaker” Su, który – podobnie jak w otwierającej grze – postawił na Viktora.

Klasyfikacja końcowa play-offów LCK 2021 Spring:

1. DWG KIA ~178 000$
2. Gen.G ~89 000 $
3. Hanwha Life ~44 500 $
4. T1 ~22 000$
5. DRX
6. NS RedForce

Wygrywając wiosenny split koreańskiej ligi LoL-a, zawodnicy DWG KIA zapewnili sobie miejsce na nadchodzącym Mid-Season Invitational 2021. Zawody te rozpoczną się 6 maja, a grupowymi rywalami triumfatorów LCK będą najlepsze drużyny z lig: północnoamerykańskiej, południowoamerykańskiej oraz japońskiej. Nie ma się co oszukiwać: zespół ShowMakera będzie faworytem nie tylko do triumfu w zbiorze, ale na całych zawodach.

Prztyczek w nos G2

Po zakończonym finale triumfatorom zadano również kilka pytań. Midlaner DWG KIA został zapytany o to, z kim chciałby się zmierzyć podczas MSI. ShowMaker przyznał, że gdyby miał kogoś wskazać, to byłoby to G2. W jego głosie trudno było dostrzec przekonanie, co chwilę później potwierdził. – Wydaje mi się jednak, że G2 nie wygra LEC – dodał ShowMaker. Przypomnijmy, że zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego dziś powalczy o finał League of Legends European Championship 2021 Spring z Rogue.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Problemy Liquid. Santorin nie zagra w półfinale LCS

Smutne wieści dla fanów dywizji League of Legends Teamu Liquid. Drużyna będzie grać w osłabieniu w półfinałach Mid-Season Showdown, z powodu absencji...