13. sezon ESL Pro League wielkimi krokami zbliża się do finiszu. Dziś byliśmy świadkami jego przedostatniego akcentu, wszak tego popołudnia toczyła się walka o miejsca w finale rozgrywek. Te ostatecznie zgarnęli zawodnicy Gambit Esports oraz Heoric, którzy zgodnie pokonali swoich rywali w stosunku 2:0.

Najpierw do gry wkroczyli mistrzowie Intel Extreme Masters Katowice 2021, by w pojedynku o awans do decydującego meczu stawić czoła przedstawicielom Ninjas in Pyjamas. Rozpędzona rosyjsko-kazachska piątka znakomicie rozpoczęła sobotnie zmagania – na wybranym przez rywala Inferno to właśnie Gambit było stroną dominującą, w czym niemała zasługa Vladislava "nafany'ego" Gorshkova, choć w przypadku wygranej aż 16:5 trudno wyróżnić tylko jednego zawodnika. Po triumfie w tak imponujących rozmiarach formacja z regionu CIS przystąpiła do batalii na Duście2 bardzo pewna swoich możliwości. Tym razem jednak czekała ją znacznie trudniejsza przeprawa, bo Szwedzi postawili spory opór. Niemniej nie wystarczył on do przedłużenia serii o jeszcze jedną mapę, bo w końcowym rozrachunku NIP musiał uznać wyższość rywala raz jeszcze.

Gambit mogło więc ze spokojem obserwować losy drugiej dzisiejszej konfrontacji, która miała wyłonić drugiego finalistę EPL. Tym zostało Heroic, dając pokaz Counter Strike'a na najwyższym poziomie. W przeciwieństwie do wcześniej omawianego meczu, tym razem gra była nieco bardziej zacięta, choć i tak Skandynawom udało się ostatecznie wygrać z niemałym zapasem. Na Mirage'u nie wszystko układało się po myśli Duńczyków, bowiem ci przegrywali nawet do przerwy 6:9. Znakomita gra w ofensywie pozwoliła jednak odwrócić losy partii i dać prowadzenie w serii. Niemal identyczny przebiegł miała druga mapa. Także i tym razem to FURIA legitymowała się trzypunktową zaliczką przed zmianą stron. Problem w tym, że formacja zza oceanu znów była bezradna w obronie, co poskutkowało kolejną porażką tego wieczoru i odpadnięciem ze zmagań.

Tak prezentują się dzisiejsze wyniki:

10 kwietnia

Półfinał

15:30 Gambit Esports 2:0 Ninjas in Pyjamas Inferno 16:5
Dust2 16:14
19:00 Heroic 2:0 FURIA Esports Mirage 16:11
Dust2 16:10

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 13 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.