STS
fot. AGO ROGUE

Wraca EU Masters! Dziś pierwszy dzień fazy grupowej

W ostatnich delektowaliśmy się zmaganiami czołowych ekip League of Legends z Europy, Korei czy też Ameryki Północnej, a lista uczestników Mid-Season Invitational zaczęła się wypełniać. To zamieszanie na najwyższym szczeblu mogło sprawić, że niektórzy zapomnieli o rozgrywkach wieńczących wiosnę dla uczestników lig regionalnych – European Masters Spring 2021. Kto, z kim i o której powalczy pierwszego dnia fazy grupowej EU Masters? Sprawdźcie!

Illuminar wkracza do gry w głównym etapie EU Masters

W Prima Aprilis wyłonione zostały cztery ekipy, które dołączyły do dwunastu uczestników fazy grupowej EU Masters. W tej czwórce znalazło się Illuminar Gaming, które trafiło do grupy C, gdzie znajdował się już jeden polski akcent. Midlanerem mistrzów Włoch, Macko Esports, jest przecież Sebastian „Sebekx” Smejkal, który będzie starał się dzisiaj napsuć krwi wicemistrzom Niemiec w postaci mousesports. Tuż po nich na Summoner’s Rifcie pojawi się IHG, które zmierzy się z najlepszym kolektywem z Hiszpanii – UCAM Esports Club.

Zanim jednak dojdzie do dwóch wymienionych wyżej pojedynków, to dzień rozgrywek zainauguruje grupa D. O godzinie 16:30 na serwerze zameldują się gracze Schalke 04 Evolution oraz BT Excel, w których rodzimych nazwisk nie znajdziemy. Niemniej nie oznacza to, że w zbiorze D nie ma Polaka. Wręcz przeciwnie. Z pierwszego koszyka do tej grupy została rozlosowana najlepsza drużyna League of Legends z Francji, czyli Karmine Corp. W jej szeregach znajdziemy Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego, który swoje ostatnie zmagania w EU Masters w 2019 roku zakończył na ćwierćfinałach. Podczas tej edycji niewątpliwie będzie mierzył w poprawę tego wyniku. KC, jak i inne francuskie ekipy, są bowiem faworytami do walki o tytuł.

Ośmiu Polaków w grupie B

A skoro już o Francji mowa, to nie sposób nie wspomnieć o jej drugiej reprezentacji, jaką jest Misfits Premier. Chociaż, pomimo występowania w La Ligue Française de League of Legends, nie posiada ona w startującej piątce żadnego Francuza, a czterech Polaków i jednego Niemca. Dlatego też widzowie znad Wisły najpewniej będą z ciekawością śledzić poczynania polskiej kolonii w akademii Królików. Ta na koniec dnia podejmie inną akademię z LEC – G2 Arctic. Jakby tego było mało, w tej również znajdziemy rodaka, a konkretniej mówiąc, Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika.

CZYTAJ TEŻ:
Lurox: Powinniśmy wygrać EU Masters, jeśli zagramy wedle naszych standardów

Zanim jednak dojdziemy do pojedynku zamykającego pierwszy dzień fazy grupowej EU Masters, to będziemy mogli obserwować pierwsze kroki mistrzów Polski, AGO ROGUE. Lukas „Lurox” Thoma i spółka również są jednymi z faworytów do zdobycia tytułu, którego przecież są obrońcami. Pierwszym rywalem Thoma i jego kompanów będzie ŠAIM SE SuppUp. – Spodziewam się, że każdy w naszej grupie pokona SuppUp, ale kto wie, może mistrzowie Bałkanów nas zaskoczą mówił nam Lurox w wywiadzie.

Harmonogram pierwszego dnia fazy grupowej European Masters:

Środa, 14 kwietnia
16:30 FC Schalke 04 Evolution vs BT Excel BO1
17:30 Cream Real Betis vs Karmine Corp BO1
18:30 mousesports vs Macko Esports BO1
19:30 Illuminar Gaming vs UCAM Esports Club BO1
20:30 ŠAIM SE SuppUp vs AGO ROGUE BO1
21:30 G2 Arctic vs Misfits Premier BO1

Transmisja z European Masters będzie dostępna z polskim komentarzem za pośrednictwem Polsat Games, w telewizji oraz na platformach Twitch, oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lurox: Powinniśmy wygrać EU Masters, jeśli zagramy wedle naszych standardów

Nie udziela najczęściej wywiadów, jednak z nami zdecydował się złamać ten schemat. Z Lukasem "Luroxem" Thomą, leśnikiem aktualnych mistrzów Polski Lea...