STS
fot. O'Gaming

Falstart IHG, nerwowe RGO i dominujące Misfits. Pierwszy dzień fazy grupowej EU Masters za nami

Za nami pierwszy dzień rozgrywek w ramach fazy grupowej European Masters w League of Legends. Podczas sześciu spotkań zmierzyły się ze sobą ekipy z grup B, C oraz D. Nie zabrakło w nich także polskich akcentów, bo swoje mecze mają za sobą już Illuminar Gaming oraz AGO ROGUE.

Zespół Cinkrofa z pierwszym zwycięstwem

W grze inaugurującej całą fazę starły się ze sobą FC Schalke 04 Esports oraz BT Excel. Ekipa z Niemiec zaczęła ten turniej bardzo pewnym występem. Od samego początku nie dawała odetchnąć rywalom, zdobywając przewagę w złocie we wczesnych etapach rozgrywki, która później tylko eskalowała do ogromnych rozmiarów. Spotkanie zakończyło się w 28. minucie rezultatem 15:2 w zabójstwach i tym solidnym zwycięstwem Schalke zapewniło sobie ważny punkt.

W następnych spotkaniu Cream Real Betis podjęło Karmine Corp z Jakubem „Cinkrofem” Rokickim na czele. Ten mecz był o wiele bardziej wyrównany niż poprzedni. Mistrzowie Francji zainwestowali jednak od początku gry w przejmowanie potworów, co zwróciło się z nawiązką w późniejszych fazach. KC to jedni z faworytów tego turnieju, tak więc inny wynik niż zwycięstwo byłby co najmniej rozczarowaniem. Polski leśnik zaliczył bardzo udany występ i w dużej mierze to właśnie on pomógł zdobyć tę wygraną.

Polacy bez sukcesu w grupie C

Trzecia potyczka, jaką mieliśmy okazję oglądać, również miała w sobie polski akcent. Sebastian „Sebekx” Smejkal wraz z Macko Esports starli się z wicemistrzami Niemiec, czyli mousesports. Najlepsza drużyna z Włoch zdecydowała się zbudować kompozycję wokół Annie na midzie i do pewnego momentu szło jej całkiem nieźle. Mnóstwo chaotycznych walk drużynowych doprowadziło jednak do nieoczekiwanej zmiany sytuacji. mousesports znalazło sposób na przedostanie się do bazy przeciwnika od dolnej alei i zakończyło to spotkanie w 40. minucie.

Z kolei IHG nie dało nam dzisiaj powodów do radości. Drużyna Dawida „Melonika” Ślęczki mierzyła się z UCAM Esports Club. Przy pojawieniu się trzeciego smoka Polacy stracili nie tylko tego potwora, ale także przegrali walkę drużynową. Przełożyło się to później na wynik decydującego starcia na środkowej alei, którego wygranie pozwoliło Hiszpanom na przejęcie fioletowego wzmocnienia. W swoim pierwszym meczu Wojciech „papatabatchi” Kruza i spółka musieli więc uznać wyższość przeciwników. Całą relację z tego meczu możecie przeczytać tutaj.

AGO ROGUE i Misfits Premier triumfują

Później AGO ROGUE podejmowało prawdopodobnie najsłabszą drużynę w swojej grupie – ŠAIM SE SuppUp. Chociaż na papierze faworytami były Łotrzyki, to nie było tego wcale widać na Summoner’s Rifcie. W pierwszych minutach AGO zdobyło całkiem przyzwoitą przewagę, zgarniając podwójną eliminację. Potem było już różnie. Ekipa Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego popełniała błędy, jakich nie oczekiwalibyśmy po najlepszej drużynie Ultraligi. Ostatecznie jednak przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zadała decydujący cios. Całą relację z tego meczu możecie przeczytać tutaj.

W ostatnim starciu także mogliśmy oglądać naszych rodaków w akcji. Misfits Premier, którego osiemdziesiąt procent graczy to Polacy, zmierzyło się z G2 Arctic Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika. To spotkanie zaczęło się świetnie dla wicemistrzów Francji. Najpierw bardzo udana akcja ze strony midlanera i polskiego leśnika zapewniła im pierwszą krew, a zaraz później Tobiasz „Agresivoo” Ciba odwiedził dolną aleję po kolejną eliminację. Od tego momentu mieliśmy podręcznikowy przykład efektu kuli śnieżnej. Akademia Królików była cały czas o krok przed swoimi rywalami i to ona pewnie zatriumfowała w tym meczu.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów EU Masters:

Środa, 14 kwietnia
16:30 FC Schalke 04 Evolution 1:0 BT Excel BO1
17:30 Cream Real Betis 0:1 Karmine Corp BO1
18:30 mousesports 1:0 Macko Esports BO1
19:30 Illuminar Gaming 0:1 UCAM Esports Club BO1
20:30 AGO ROGUE 1:0 ŠAIM SE SuppUp BO1
21:30 Misfits Premier 1:0 G2 Arctic BO1

Transmisja z jutrzejszych spotkań w ramach European Masters będzie dostępna z polskim komentarzem za pośrednictwem Polsat Games, w telewizji oraz na platformach Twitch, oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Francuzi rządzą w najnowszej Drużynie Tygodnia. W zestawieniu jest też jeden Polak

Dwudziesta dziewiąta Drużyna Tygodnia jest już do zdobycia w FIFIE 21. Co istotne, tym razem w zestawieniu znalazło się miejsce także dla polskiego za...