STS
fot. Illuminar Gaming

Illuminar ulega UCAM w swoim pierwszym meczu głównej fazy EU Masters

Gracze Illuminar Gaming z lekkim falstartem weszli w główny etap bieżącej odsłony European Masters. Polacy musieli uznać wyższość hiszpańskiego UCAM, które w dość dominującym stylu rozprawiło się z naszymi rodakami. Mimo że jest to dopiero pierwsza porażka IHG na ich koncie, może być ona kluczowa w kwestii awansu do fazy play-off.

Illuminar Gaming 0:1 UCAM Esports Club
Melonik
Gangplank
Dreedy
Gnar
papatabachi
Skarner
Hadess
Udyr
Czajek
Orianna
Baca
Viktor
Odi11
Jinx
Rafitta
Kai’Sa
Czypsy
Braum
Plasma
Rakan

Wynik zabójstw bardzo szybko otworzył Rafa „Rafitta” Ayllón Zapata, któremu udało się wyłapać przeciwnego wspierającego podczas wymiany na dolnej rzece. Mimo to wczesny etap rozgrywki cechował się dosyć sporą statycznością w wykonaniu obydwu zespołów. Rozwijającą się monotonię zakończyła dopiero akcja na górnej alei, gdzie Dawid „Melonik” Ślęczka razem z pomocą swojego leśnika zgładzili Gnara. To okazało się być prawdziwym zapalnikiem do dalszej agresji. Spotkanie się otworzyło, a na tle całego zamieszania minimalnie lepiej wypadło Illuminar. Polacy zdołali wykreować sobie tysiąc sztuk złota przewagi.

Wszystkie starania jednak runęły przy okazji pojawienia się trzeciego smoka. Reprezentanci ligi hiszpańskiej wyłapali dżunglera IHG, a następnie w późniejszej walce upadł jeszcze Melonik. W efekcie UCAM groziło naszym rodakom już punktem duszowym, a co więcej objęło prowadzenie w złocie. Do kolejnej bójki doszło ponownie w ramach podejścia pod drake’a, lecz tym razem reprezentanci Oka musieli już zareagować na sytuację. Maik „Hades” Jonker dał radę ukraść potwora, ale rezultat potyczki był korzystny dla polskiej formacji.

Plany Illuminar o zwycięstwie w spotkaniu pokrzyżowało jednak starcie na środkowej alei. Tam po idealnej inicjacji Gnara czwórka Polaków została błyskawicznie wyeliminowana. Różnica w złocie momentalnie wystrzeliła, a UCAM powoli przygotowywało się do finalnego natarcia. Najpierw podebrali wzmocnienie zarówno Smoka Starszego jak i Barona, a następnie przeszli do oblężenia na bazę drużyny niebieskiej. W okolicach 32. minuty doszło do ostatecznego starcia, a kilkadziesiąt sekund później Nexus IHG wybuchł.

Już za moment startuje spotkanie z udziałem kolejnej polskiej drużyny – AGO ROGUE. Akademia Łotrzyków zmierzy się z ŠAIM SE SuppUp. Transmisja z European Masters będzie dostępna z polskim komentarzem za pośrednictwem Polsat Games, w telewizji oraz na platformach Twitch, oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Mikyx, G2 Esports, Worlds 2020

Mikyx pewny powrotu G2 na szczyt LEC. „Letni split będzie należeć do nas”

We wiosennym splicie G2 Esports nie tylko nie zdołało obronić tytułu mistrza, ale nie zakwalifikowało się nawet do finału League of Legends European C...