STS
fot. EPICENTER

Kto z kim na DreamHacku? Grupy DH Masters Spring 2021 już znane

Dziś organizatorzy DreamHack Masters Spring 2021 zaprezentowali nam jednocześnie podział na grupy, jak i pary pierwszej rundy zmagań. A to wszystko na dwa tygodnie przed startem prestiżowej imprezy, która zgromadzi praktycznie całą czołówkę światowej sceny CS:GO.

Co warte wspomnienia, turniej ten będzie okazją do kilku debiutów. Po raz pierwszy jako gracz Teamu Vitality zaprezentuje się nam na przykład Jayson „Kyojin” Nguyen Van, który zajmie w składzie miejsce Cédrica „RpK” Guipouya. 22-latek i jego nowi koledzy przygodę z DreamHackiem rozpoczną od meczu z zawsze groźnym Complexity Gaming. Z kolei pod banderą Natus Vincere zagra Valerii „B1T” Vakhovskyi. Co prawda nastolatek z Ukrainy już wcześniej otrzymywał okazyjnie szanse, ale dopiero teraz wskoczył do drużyny jako następca Egora „flamiego” Vasileva i spróbuje pomóc ekipie w pokonaniu mousesports. Nie można też nie wspomnieć o Bułgarach, którzy dopiero co zasilili szeregi Teamu Fiend – oni zawody rozpoczną od spotkania z mistrzami Intel Extreme Masters Katowice 2021 z Gambit Esports.

Inne formacje szukać będą z kolei szansy na to, by chociaż częściowo podnieść się po ostatnich bolesnych niepowodzeniach. W takiej sytuacji jest chociażby Astralis, które zdecydowanie nie zaliczy pierwszych miesięcy 2021 roku do udanych. Najlepiej niech świadczy o tym fakt, że po raz pierwszy od dawna zaczęto głośno przebąkiwać o konieczności zmian w składzie, które pozwoliłyby Duńczykom wyjść na prostą. A czy faktycznie są one potrzebne? Być może odpowiedź na to pytanie da już mecz z Extra Salt. Także G2 Esports nadal szuka utraconej dawno temu formy, aczkolwiek trudno powiedzieć, czy odnajdzie ją już teraz w obliczu starcia z tak wymagającym rywalem, jak Team Spirit.

Pary pierwszej rundy fazy grupowej prezentują się następująco:

Grupa A Grupa B
vs vs
Gambit Esports Team Fiend Astralis Extra Salt
vs vs
Team Spirit G2 Esports Complexity Gaming Team Vitality
vs vs
Natus Vincere mousesports FURIA Esports BIG
vs vs
FaZe Clan Virtus.pro paiN Gaming Heroic

DreamHack Masters Spring 2021 odbędzie się między 29 kwietnia a 5 maja i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Opportunists znaleźli nowy dom. Francuski skład zasila BDS

Po dwóch tygodniach bezrobocia gracze znani dotychczas jako Opportunists ponownie mogą pochwalić się wsparciem organizacji. Francuska piątka zgodnie z...