STS
fot. Meet Point/Kamil Nowakowski

PACT przegrywa z FATE. Polacy spadają z ESEA Premier

Przygoda MAD DOG’S PACT z ESEA Premier dobiegła końca. Polska formacja CS:GO w czwartkowy wieczór musiała bowiem uznać wyższość FATE Esports i tym samym nie zdołała dostać się do baraży o utrzymanie – zamiast tego czeka ją bezpośredni spadek. Bliski, ale przegrany pojedynek Decydujące spotkanie rozpoczęło się na wybranym przez podopiecznych Vincenta „VinSa” Józefiaka Duście2, […]

Przygoda MAD DOG’S PACT z ESEA Premier dobiegła końca. Polska formacja CS:GO w czwartkowy wieczór musiała bowiem uznać wyższość FATE Esports i tym samym nie zdołała dostać się do baraży o utrzymanie – zamiast tego czeka ją bezpośredni spadek.

Bliski, ale przegrany pojedynek

Decydujące spotkanie rozpoczęło się na wybranym przez podopiecznych Vincenta „VinSa” Józefiaka Duście2, na którym rodzimy skład bardzo długo kontrolował grę. Mimo konieczności rywalizacji w ataku PACT wyglądał naprawdę obiecująco i na przerwę schodził z prowadzeniem 9:6. Problem w tym, że Bułgarzy z FATE także mieli w rękawach pewne asy, dzięki czemu rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, którą następnie wygrali 19:16. W związku z tym gracze znad Wisły musieli na Overpassie walczyć o życie i chociaż do pewnego czasu radzili sobie z tą walką nieźle, to na ostatniej prostej wytracili cały impet, a rywale skutecznie to wykorzystali. Jeszcze po 25. rundzie Polacy prowadzili 13:12, ale finalnie polegli 13:16, przegrywając cały mecz wynikiem 0:2.

PACT spada z ESEA Premier

Tym samym po pięciu sezonach PACT opuszcza drugą klasę rozgrywkową. W tym czasie rodzima piątka rozegrała w sumie 88 spotkań, z czego wygrała 33. Raz, w 34. edycji, udało jej się zakończyć fazę zasadniczą w najlepszej ósemce i tym samym awansować do play-offów, podczas gdy w 32. sezonie finiszowała ona dopiero na 14. miejscu, przez co utrzymanie zapewniła sobie wówczas dopiero na drodze baraży. Teraz jednak o utrzymaniu nie ma mowy – zawodnicy VinSa 37. odsłonę rozgrywek sygnowanych przez ESEA spędzą na poziomie Advanced, gdzie spotkają takie drużyny, jak Team ESCA Gaming, M1 EDEN, Pompa Team oraz Tarczynski Protein Team.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CBCS zorganizuje dwa turnieje RMR dla Ameryki Południowej

Do grona organizatorów turniejów Regional Major Rankings dołączyło Campeonato Brasileiro de Counter-Strike. Jak zostało bowiem ogłoszone, CBCS odpowia...