STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Komu dwa bilety na wiosenne finały BLAST Premier 2021?

Na początku tygodnia szesnaście ekip stanęło w szranki, by powalczyć między sobą o awans na wiosenne finały BLAST Premier 2021. Niemniej spośród tej szesnastki tylko dwa zespoły osiągną swój cel i dziś dowiemy się, kto to będzie. Już pierwszy niedzielny mecz będzie miał dość ciekawy podtekst. W nim naprzeciwko siebie staną G2 Esports oraz Team […]

Na początku tygodnia szesnaście ekip stanęło w szranki, by powalczyć między sobą o awans na wiosenne finały BLAST Premier 2021. Niemniej spośród tej szesnastki tylko dwa zespoły osiągną swój cel i dziś dowiemy się, kto to będzie.

Już pierwszy niedzielny mecz będzie miał dość ciekawy podtekst. W nim naprzeciwko siebie staną G2 Esports oraz Team Spirit, które w tym roku miały wcześniej okazję ze sobą mierzyć przy okazji Intel Extreme Masters Katowice 2021. Wówczas górą niespodziewanie był skład z Europy Wschodniej, można więc założyć, że Nemanja „huNter-” Kovač i spółka będą pałać żądzą rewanżu. Bynajmniej jednak nie przystąpią oni do decydującej potyczki jako faworyci, bo to Spirit w pierwszych miesiącach 2021 roku prezentowało się zwyczajnie lepiej. Gdy G2 głowiło się, jakich zmian dokonać, by zaczął on odnosić oczekiwane rezultaty, reprezentanci regionu CIS triumfowali w DreamHack Open January i finiszowali w czołowej czwórce Intel Extreme Masters Katowice. Wydaje się więc, że to właśnie oni, przynajmniej na papierze, będą mieć dziś po swojej stronie więcej argumentów.

Jeszcze ciekawiej będzie trzydzieści minut po 18:00. To właśnie wtedy czekać nas będzie swoisty rewanż za niedawny finał 13. sezonu ESL Pro League, który dzięki wygranej nad Gambit Esports padł łupem Heroic. W niedzielę oba zespoły ponownie staną naprzeciwko siebie i tak jak wtedy, tak i tym razem zapowiada się naprawdę wyrównany mecz. Jednocześnie będzie to też pojedynek z udziałem graczy z najwyższymi w całym BLAST Premier Showdown ratingami. Po jednej stronie barykady staną Dmitry „sh1ro” Sokolov oraz Abay „Hobbit” Khasenov, po drugiej zaś René „TeSeS” Madsen, Rasmus „⁠sjuush⁠” Beck i Ismail „⁠refrezh⁠” Ali. Kto będzie górą? O tym prawdopodobnie przesądzi dyspozycja dnia oraz indywidualności będące bez wątpienia siłą obu drużyn.

Harmonogram półfinałów BLAST Premier Spring Showdown 2021:

17 kwietnia

Półfinał

15:30 G2 Esports vs Team Spirit BO3
18:30 Heroic vs Gambit Esports BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Showdown 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Walka o królewski tron LPL. FPX kontra RNG w finale rozgrywek

Już dziś mecz finałowy, który wyłoni nowego triumfatora League of Legends Pro League. Do walki o tytuł mistrza Chin staną FPX oraz Royal Never Give Up...