STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Bad News Bears z awansem do ESL Pro League Season 14

Bez organizacji także można odnosić sukcesy. W Europie udowodniło to już ex-Winstrike, czyli zwycięzca tamtejszej ESEA Premier. Z kolei w Ameryce Północnej po triumf na drugim poziomie rozgrywkowym CS:GO i tym samym awans do ESL Pro League sięgnęli Bad News Bears. Cel: awans do ESL Pro League Co ciekawe, skład Petera „ptr-a” Gurneya sformowany został […]

Bez organizacji także można odnosić sukcesy. W Europie udowodniło to już ex-Winstrike, czyli zwycięzca tamtejszej ESEA Premier. Z kolei w Ameryce Północnej po triumf na drugim poziomie rozgrywkowym CS:GO i tym samym awans do ESL Pro League sięgnęli Bad News Bears.

Cel: awans do ESL Pro League

Co ciekawe, skład Petera „ptr-a” Gurneya sformowany został zaledwie trzy miesiące temu, ale od pierwszych spotkań w dywizji Premier jasne było, że będzie liczyć się w grze o awans. Wystarczy wspomnieć, że BNB jako jedyne przeszło przez fazę grupową niepokonane i następnie w play-offach rozprawiło się zarówno z Recon 5, jak i High Coast Esports. Seria wygranych została jednak przerwana w finale górnej drabinki, w którym Niedźwiedzie uległy Triumph, przez co w drabince dolnej, już bez buforu bezpieczeństwa, musiały sobie poradzić z RBG Esports. I poradziły sobie, dzięki czemu w nocy w niedzieli na poniedziałek mogły przystąpić do decydującego o awansie meczu.

Trzymający w napięciu finał

Meczu, który pełen był zwrotów akcji. W lepszej sytuacji zaczynało go co prawda Triumph, które jako zwycięzca górnej drabinki od razu prowadziło 1:0, ale Bad News Bears szybko odpowiedzieli, wygrywając 16:14 na Nuke’u. Potem nastąpiła wymiana ciosów – zespół bez organizacji zgarnął również Inferno, zaś ekipa posiadająca wsparcie rodzimej marki zatriumfowała na Trainie. W związku z tym o losach biletu do 14. sezonu Pro Ligi przesądzić miał Mirage, ale tam obyło się bez emocji. Od początku bowiem starcie rozgrywało się pod dyktando BNB, które zamknęło całą mapę wynikiem 16:8 i tym samym wygrało finałowe spotkanie 3:2.

Końcowa klasyfikacja północnoamerykańskiej dywizji ESEA Premier Season 36:

1. Bad News Bears EPL
2. Triumph ESEA Premier
3. RBG Esports ESEA Premier
4. High Coast Esports ESEA Premier
5-6. GGPR Esports, Recon 5 ESEA Premier
7-8. ChocoCheck, Mythic ESEA Premier
9-13. Extra Salt, OCG Esports Club, Rise Esports Club, Secret Club, Third Impact ESEA Premier
14-17. Eclipse, ImPerium Esports, Levitate Esports, SapphireKelownaDotCom baraże
18-20. The Commission, timbermen, Watch This spadek
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 i Gambit zgarniają ostatnie dwa bilety na wiosenne finały BLAST Premier 2021

Wszystko już jasne – poznaliśmy dwa zespoły, które zamknęły listę nadchodzących wiosennych finałów BLAST Premier 2021. Jako ostatnie awans na czerwcow...