STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Czy to jest ta tura? Szesnastu Polaków w ćwierćfinałach eliminacji do Flashpointa!

Czy trzeci otwarty turniej kwalifikacyjny do Flashpoint Season 3 będzie tym, po którym Polacy wreszcie zameldują się w etapie zamkniętym? Tak licznego zaciągu naszych rodaków w 1/4 finału nie widzieliśmy w żadnej z dwóch poprzednich tur eliminacji, zatem zdecydowanie mamy podstawy, aby wierzyć, że tym razem misja się powiedzie.

Do drugiego dnia kwalifikacji dotarło multum w pełni nadwiślańskich drużyn lub rodzimych zawodników reprezentujących międzynarodowe marki. Los chciał, że już w pierwszej dzisiejszej rundzie byliśmy świadkami kilku spotkań, w których niezależnie od wyniku polska reprezentacja uległaby skurczeniu. I tak PGE Turów Zgorzelec zakończył rywalizację po porażce z żartownisiami, Team ESCA Gaming odprawił z kwitkiem SekaczKrolewski, a Illuminar Gaming wyeliminowało AVEZ Esport. Na tym etapie pożegnaliśmy również VIXIT, KARETKĘ oraz MAD Lions, które przed rozpoczęciem kwalifikacji wygrało z Club Brugge eSports w Spring Sweet Spring Regionals 1.

CZYTAJ TEŻ:
Izako Boars jeszcze nie zginęli w Spring Sweet Spring, MAD Lions bliżej turnieju głównego

W 1/16 finału zobaczyliśmy tylko jedno bratobójcze starcie rozegrane pomiędzy MAD DOG’S PACT i żartownisiami, w którym górą byli faworyzowani Jacek „MINISE” Jeziak i spółka. Wolne po tej rundzie mieli już gracze M1 Eden (nie sprostali francusko-belgijskiemu The Dice) oraz StyluDunów (gorsi od szwedzkiego Galaxy Racer), natomiast reszta Polaków nie składała broni. Tym sposobem dotarliśmy do momentu, w którym na placu boju pozostało już tylko szesnaście ekip, a wśród nich PACT, Team ESCA Gaming, cowana Gaming z Michałem „OKOLICIOUZEM” Głowatym, Illuminar Gaming, Anonymo Esports oraz EXCELENTE Sebastiana „Trele” Pieczory.

I to właśnie zespół Trele zaprezentował się z najgorszej strony, urywając tylko dwa oczka Portugalczykom z OFFSET. Trochę, ale tylko niewiele, lepiej było w przypadku PACTU, który sześć razy zepsuł humory w obozie rumuńskiego Infinite. Z nieprzyjemnych informacji to by było na tyle, bo pozostali rodacy poradzili się sobie z rywalami. ESCA Gaming i Anonymo pomścili kolegów z krajowej sceny, wyrzucając za burtę odpowiednio The Dice oraz Galaxy Racer. OKOLICIOUZ i jego cowana po dogrywce rozprawili się z SINNERS Esports, natomiast Illuminar Gaming nie dało szans ZJ. Apetyty na awans są więc bardzo wysokie i oby zostały zaspokojone jutro!

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

22 kwietnia
18:00 Team ESCA Gaming vs Infinite Gaming BO3
18:00 cowana Gaming vs RatPatrol BO3
18:00 Illuminar Gaming vs DBL PONEY BO3
18:00 Anonymo Esports vs OFFSET BO3
jak najszybciej  ESCA/Infinite vs cowana/RatPatrol BO3
jak najszybciej Illuminar/DBL PONEY vs Anonymo/OFFSET BO3
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna Tygodnia opanowana przez piłkarzy z Serie A. W składzie jest też Polak

Powoli zbliżamy się do końca sezonu we wszystkich najważniejszych ligach europejskich. Drużyn Tygodnia, które pojawią się w FIFIE 21, pozostało już wi...