STS
fot. Illuminar Gaming

O play-offy EU Masters i honor! Decydujące mecze grupowe przed Illuminar

Grupowe zmagania na European Masters Spring 2021 powoli zmierzają ku końcowi. Przed nami przedostatnia seria rozgrywek na tym etapie zmagań w League of Legends. Przedostatnia i zarazem niezwykle ważna dla polskich kibiców, wszak po druzgocących klęskach AGO ROGUE oraz K1CK, ostatnią naszą nadzieją na posiadanie reprezentanta Ultraligi w play-offach jest Illuminar Gaming. Zespół spod szyldu […]

Grupowe zmagania na European Masters Spring 2021 powoli zmierzają ku końcowi. Przed nami przedostatnia seria rozgrywek na tym etapie zmagań w League of Legends. Przedostatnia i zarazem niezwykle ważna dla polskich kibiców, wszak po druzgocących klęskach AGO ROGUE oraz K1CK, ostatnią naszą nadzieją na posiadanie reprezentanta Ultraligi w play-offach jest Illuminar Gaming. Zespół spod szyldu oka całkiem nieźle wszedł do głównej fazy EU Masters, ulegając zaledwie UCAM Esports Club. Czy zdoła podtrzymać dobrą formę?

CZYTAJ TEŻ:
EU Masters: K1CK odpada, Zwyroo przechodzi dalej

Co nas dziś czeka w EU Masters?

O tym z pewnością powie nam już pierwsze spotkanie w wykonaniu Wojciecha „papatabachiego” Kruzy i spółki. O 17:30 podejmą oni właśnie mistrzów Hiszpanii. Co więcej, jeżeli spojrzymy na dzisiejszy harmonogram EU Masters, to zauważymy, że będzie to drugi mecz dnia dla UCAM. Możliwe więc, że podopieczni hiszpańskiej organizacji będą odrobinę zmęczeni i opuszczą swoją gardę. Zresztą, poprzednia batalia w wykonaniu obydwu drużyn była całkiem wyrównana, a przez jakiś czas to IHG było na prowadzeniu. Pokazuje to, że polska formacja jest w stanie stawić czoła dzisiejszym pierwszym rywalom.

W trzeciej potyczce do gry wejdzie Macko Esports, którego barwy reprezentuje Sebastian „Sebekx” Smejkal. W przeciwieństwie do każdego innego uczestnika grupy C kolektyw polskiego midlanera nie zdołał w poprzednim tygodniu EU Masters zebrać żadnych wygranych. Z tego tytułu awans do kolejnego etapu nie będzie dla niego najprostszym zadaniem, a wręcz będzie graniczyć z cudem. Los Macko będzie zależał nie tylko od dyspozycji włoskiej formacji, ale także od formy IHG i mousesports, które musiałyby popełnić niemało błędów, żeby pozwolić ekipie Sebekxa przejść dalej. Zwycięstwo z Myszami będzie dla niego musem.

Illuminar z małym marginesem błędu

Na całe szczęście dla polskich widzów, podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego nie będą dzisiaj zmuszeni do rozgrywania kilku potyczek pod rząd. W przypadku ewentualnych błędów będą mieli chwilę czasu na ich naprawę. Chociaż jak to pokazało AGO ROGUE przedwczoraj, nie zawsze oznacza to, że drużyna faktycznie z gry na grę będzie w stanie się poprawić. Często mówi się, że historia lubi się powtarzać, aczkolwiek w tym wypadku mamy szczere nadzieje, że to powiedzenie się nie sprawdzi, a w play-offach EU Masters będziemy oglądać zespół z Ultraligi. Sama zaliczka Illuminar sprawia także, że nie każde potknięcie będzie oznaczać dzisiaj eliminację, w związku z czym emocji nie powinno zabraknąć.

Harmonogram siódmego dnia fazy grupowej EU Masters:

Czwartek, 22 kwietnia
16:30 mousesports vs UCAM Esports Club BO1
17:30 UCAM Esports Club vs Illuminar Gaming BO1
18:30 Macko Esports vs mousesports BO1
19:30 mousesports vs Illuminar Gaming BO1
20:30 UCAM Esports Club vs Macko Esports BO1
21:30 Illuminar Gaming vs Macko Esports BO1

Transmisja z European Masters będzie dostępna z polskim komentarzem w Polsat Games: w telewizji oraz na platformach TwitchYouTube. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:


Co nam mówi foldy sheet?

Na koniec już tradycyjnie załączamy foldy sheet, w którym widzimy wszystkie 64 możliwości rozstrzygnięć dzisiejszej grupy. Jak możemy łatwo zauważyć, w zdecydowanej większości z nich Illuminar zakończy zmagania na miejscu premiowanym awansem do play-offów EU Masters. Tego nie można powiedzieć o Macko, dla którego ewentualny awans dalej niemalże zawsze wiąże się z dogrywkami. A jak będzie naprawdę? Przekonamy się za parę godzin.

podwójna dogrywka rozstrzygnięta w pełni przez mecze bezpośrednie
nierozstrzygnięta podwójna dogrywka
nierozstrzygnięta podwójna dogrywka między drużynami z miejsc 3-4.
nierozstrzygnięta potrójna dogrywka
nierozstrzygnięta poczwórna dogrywka

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Katastrofa w Call of Duty: Warzone. Na Werdańsk zrzucono bombę atomową!

Ostatnie wydarzenia w Werdańsku doprowadziły do ostateczności – na wschodnioeuropejskie miasto zrzucona została bomba atomowa, która ma pomóc w zatrzy...