STS
snatchie x-kom AGO CS:GO
fot. x-kom AGO

Zaproszenia rozdane. AGO i dycha w zamkniętych eliminacjach do Flashpointa

Przed startem ostatniego otwartego turnieju kwalifikacyjnego do Flashpoint Season 3 organizatorzy zaprezentowali listę zaproszonych do zamkniętego etapu drużyn. W tym zobaczymy w sumie szesnaście ekip CS:GO. Połowa z nich nie musiała brać udziału w pierwszym etapie rywalizacji. Co ciekawe, w gronie tym znalazło się także x-kom AGO. Minimum dwie polskie drużyny CS:GO w zamkniętych eliminacjach […]

Przed startem ostatniego otwartego turnieju kwalifikacyjnego do Flashpoint Season 3 organizatorzy zaprezentowali listę zaproszonych do zamkniętego etapu drużyn. W tym zobaczymy w sumie szesnaście ekip CS:GO. Połowa z nich nie musiała brać udziału w pierwszym etapie rywalizacji. Co ciekawe, w gronie tym znalazło się także x-kom AGO.

Minimum dwie polskie drużyny CS:GO w zamkniętych eliminacjach

Zaledwie wczoraj udział w zamkniętych eliminacjach do Flashpointa wywalczyli sobie gracze Anonymo Esports, a blisko był też Team ESCA Gaming. Mamy zatem pewność, że w decydującym etapie zagrają przynajmniej dwie w pełni polskie drużyny Counter-Strike’a. x-kom AGO otrzymało bowiem bezpośrednie zaproszenie. Zespół Michała „snatchiego” Rudzkiego w ostatnim czasie był notowany nawet na 23. miejscu w globalnym rankingu CS:GO, dlatego trudno się dziwić, że został w ten sposób wyróżniony. Jastrzębie w niedawno mogliśmy oglądać m.in. w play-offach ESEA Premier Season 36. Przepustki do ESL Pro League nie udało się jednak Polakom wywalczyć.

Zaproszenia do zamkniętego etapu rozesłano też do siedmiu innych zespołów Counter-Strike’a. Wśród nich znajdziemy chociażby Pawła „dychę” Dychę i jego ENCE. Międzynarodowy zespół CS:GO w ostatnich tygodniach całkiem nieźle prezentował się na międzynarodowej arenie. Bliżej Flashpointa są też m.in. mousesports, Complexity Gaming bądź Dignitas.

Do zamkniętych kwalifikacji do Flashpoint Season 3 zaproszono:

Complexity Gaming Dignitas ENCE Endpoint CeX
x-kom AGO logo
HAVU Gaming mousesports Sprout x-kom AGO

W zamkniętej części eliminacji do trzeciej odsłony Flashpointa zagra też osiem zespołów z otwartych rozgrywek. Z tych awans zapewnili już sobie Movistar Riders, Sangal Esports, Lilmix, Tricked Esport, Game Agents i Anonymo Esports. Czwarte i jednocześnie ostatnie kwalifikacje, do których mogą przystąpić wszystkie europejskie drużyny CS:GO, odbędą się w ten weekend.

Flashpoint Season 3 będzie częścią cyklu Regional Major Rankings, czyli kwalifikacji do kolejnego Majora CS:GO. PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się jesienią tego roku.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Klient League of Legends otrzyma ważne poprawki

Co jakiś czas Riot Games publikuje plany dotyczące usprawnień, które chce wprowadzić w różnych obszarach. Wczoraj otrzymaliśmy informacje dotyczące ka...