x-kom AGO zaczęło zmagania o trzeci sezon Flashpointa bezpośrednio od zamkniętych kwalifikacji. Jastrzębie w pierwszym starciu zostały zestawione z Movistar Riders, które wczoraj było w stanie poskromić ENCE oraz FURIĘ w ramach równolegle odbywających się eliminacji do Intel Extreme Masters Summer. Polacy niestety nie zdołali zatrzymać 35. siły świata, lecz to jeszcze nie koniec ich przygody w tym etapie zmagań. A to dlatego, że jeszcze dziś wieczorem ekipa Michała "snatchiego" Rudzkiego zmierzy się z przegranym pojedynku mousesports kontra Lilmix w drabince przegranych.

x-kom AGO 0 : 2 Movistar Riders
Inferno 11:16 Vertigo 8:16 Nuke

Międzynarodowy skład już na początku pierwszej mapy chciał zaznaczyć, że jego wczorajsze sukcesy nie były jednorazowym wybrykiem. Movistar zanotowało wygraną pistoletówkę, po której dopisało 4 kolejne rundy na swoje konto. Nasi rodacy odpowiedzieli na skuteczne natarcia rywali dopiero w szóstej wymianie, a ta zapoczątkowała zmniejszanie wykreowanego deficytu. Ostatecznie połówkę z minimalnie lepszym rezultatem zakończyła ekipa Kristjana "shokza" Jakobsona. Reprezentanci hiszpańskiej organizacji po raz kolejny zgarnęli pistolety, lecz Jastrzębie szybko się odgryzły, wygrywając rundę z niewielkim wyposażeniem. Na tabeli wyników pokazał się remis 10:10, jednak od tego momentu to Movistar Riders w pełni przejęło inicjatywę w potyczce. W efekcie kilka chwil później zespół shokza prowadził w starciu 1:0.

Vertigo ponownie rozpoczęło się od lepszej dyspozycji członków drużyny zróżnicowanej narodowościowo. Tym razem jednak przeciwnicy Polaków zdążyli zgarnąć aż trzynaście punktów, zanim podopieczni Mikołaja "miNIr0xa" Michałkówa znaleźli receptę na przełamanie ich obrony. Kolosalna wręcz przewaga Movistar zwiastowała błyskawiczne zakończenie pojedynku. Nie inaczej się też stało. Snatchie i jego kompani nie mieli nic do powiedzenia po stronie atakującej, a na zaprezentowanie skuteczniejszej postawy jako defensywa brakowało im marginesu błędu. Mimo rozpaczliwych prób powrotu, wybór polskiej formacji zakończył się dla niej wynikiem 8:16, a piątka Jastrzębi musi szybko wyciągnąć wnioski przed wieczorną batalią o przetrwanie.

Kolejny mecz z udziałem x-kom AGO już o 21:00. Więcej informacji na temat poczynań wszystkich drużyn biorących udział w zamkniętych kwalifikacjach do trzeciego sezonu Flashpoint znajdziecie w naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się klikając poniższy baner:

Flashpoint 3 CS:GO