STS
fot. ESL/Jak Howard

Faza grupowa DH Masters zakończona. Kto gra dalej, a kto stracił szansę na mistrzostwo?

Dziś zostały rozegrane ostatnie mecze w ramach rozgrywek grupowych DreamHack Masters Spring 2021. Podczas czterech ostatnich dni liczba drużyn wciąż walczących o mistrzowski tytuł spadała stopniowo z szesnastu do zaledwie sześciu. W boju o 100 tysięcy dolarów głównej nagrody wciąż liczą się między innymi Gambit Esports oraz Heroic, które okazały się najlepsze w swoich grupach.

Gambit zwycięża w grupie A, NAVI i G2 również z awansem

Rosyjsko-kazaska piątka na swojej drodze do awansu musiała pokonać m.in. Team Fiend oraz G2 Esports, jednak żadna z tych ekip nie sprawiła Gambit większych problemów. Inaczej potoczyły się losy finały drabinki wygranych w grupie A, gdzie Vladislav „nafany” Gorshkov i spółka trafili na Natus Vincere. Ostatecznie jednak formacja Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva również musiała uznać wyższość GMB i choć już samym awansem do tej części drabinki zagwarantowała sobie miejsce w play-offach, to rozpocznie je już od ćwierćfinału. Gambit natomiast zmagania wznowi dopiero od półfinału, gdzie podejmie zwycięzcę meczu G2 Esports z Astralis.

Podopieczni Damiena „maLeKa” Marcela po porażce w swoim drugim meczu powędrowali do dolnej drabinki, gdzie przyszło im mierzyć się z mousesports. Zespół ten nie sprawił jednak większych problemów, wobec czego G2 czekał mecz o być albo nie być w play-offach. W nim musiało zmierzyć się z Virtus.pro, ale tu również wszystko rozstrzygnęło się już po dwóch mapach. Samurajowie wygrali na Vertigo do dwunastu, zaś na Inferno do ośmiu, dzięki czemu również zapewnili sobie miejsce w kolejnym etapie zmagań.

Drabinka grupy A:

1. runda UB 2. runda UB 3. runda UB
Gambit Esports 16
Team Fiend 5
Gambit Esports 2
G2 Esports 1
Team Spirit 16
G2 Esports 19
Gambit Esports 2
Natus Vincere 1
Natus Vincere 16
mousesports 14
Natus Vincere 2
Virtus.pro 0
FaZe Clan 13
Virtus.pro 16
1. runda LB 2. runda LB 3. runda LB
Virtus.pro 2
Team Spirit 0
Team Fiend 1 Virtus.pro 0
Team Spirit 2 G2 Esports 2
G2 Esports 2
mousesports 0
mousesports 2
FaZe Clan 1

Grupa B zdominowana przez Duńczyków; FURIA wciąż w grze

Oprócz Gambit bezpośredni awans do półfinału wywalczyło sobie wspomniane już Heroic. Drużyna Caspera „cadiaNa” Møllera przeszła przez fazę grupową niczym burza, nie zostawiając na rywalach suchej nitki. Jedynie BIG w drugim meczu tego etapu sprawiło więcej problemów, ale nie było w stanie ugrać choć mapy. Jeszcze bardziej jednostronne były pojedynki Heroic z paiN Gaming i Astralis. Pierwszy z nich został rozegrany w formacie BO1 i zakończył się triumfem Duńczyków w stosunku 16:6. Druga w pełni duńska piątka stanęła przeciw Heroic w finale wygranych grupy B, ale również poniosła sromotną porażkę. Zarówno na Nuke’u, jak i na Inferno zdobyła tylko po sześć rund, przez co czeka ją ćwierćfinał. Zespół cadiaNa natomiast może radować się z wolnego losu do półfinału i to jak najbardziej zasłużonego – w końcu nie przegrał ani jednej mapy, a jego bilans rund wyniósł 80–40.

W drabince przegranych tejże grupy walka była już znacznie bardziej zacięta, przynajmniej jeśli chodzi o poszczególne pola bitwy. Jako pierwsze z zawodami pożegnały się Extra Salt oraz paiN Gaming, a dzień później los obu tych formacji podzieliły BIG oraz Complexity. O awans zmierzyły się więc Team Vitality oraz FURIA Esports, a zwycięsko z tego pobojowiska wyszła brazylijsko-amerykańska formacja. Warto jednak zaznaczyć, że choć nie straciła w tej części drabinki ani jednej mapy, to dwa razy czekała ją dogrywka, a druga z nich przesądziła o awansie FURII do kolejnego etapu.

Drabinka grupy B:

1. runda UB 2. runda UB 3. runda UB
Astralis 16
Extra Salt 8
Astralis 2
Complexity Gaming 0
Complexity Gaming 16
Team Vitality 10
Astralis 0
Heroic 2
FURIA Esports 6
BIG 16
BIG 0
Heroic 2
paiN Gaming 6
Heroic 16
1. runda LB 2. runda LB 3. runda LB
BIG 0
Team Vitality 2
Extra Salt 1 Team Vitality 0
Team Vitality 2 FURIA Esports 2
Complexity Gaming 0
FURIA Esports 2
FURIA Esports 2
paiN Gaming 0

Co czeka nas w play-offach?

Na kolejne mecze w ramach DreamHack Masters Spring 2021 będziemy musieli poczekać do piątku. Wtedy zostaną rozegrane oba ćwierćfinały, a w pierwszym z nich zobaczymy G2 Esports oraz Astralis. Ostatniego półfinalistę wyłoni natomiast pojedynek FURIA Esports z Natus Vincere. Mecze półfinałowe, w których na pewno zobaczymy Gambit Esports i Heroic, są zaplanowane na sobotę, zaś wielki finał zawodów – na niedzielę. Pełny harmonogram rozgrywek i więcej informacji znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cinkrof mistrzem European Masters! KCORP lepsze od BT Excel w wielkim finale

Mając w zasadzie cztery polskie formacje na European Masters, spora część kibiców znad Wisły liczyła zapewne na nieco lepszy występ swoich rodaków. Ni...