STS
x-kom AGO
fot. x-kom AGO/Łukasz Bartyzel

oskarish wraz z Endpoint sięga po mistrzostwo ESL Premiership Spring 2021

Ostatnimi czasy o Oskarze „oskarishu” Stenborowskim było zdecydowanie ciszej. W styczniu 23-latek związał się bowiem z mało rozpoznawalnym MNA esports, zaś miesiąc temu po rozpadzie ekipy stał się wolnym zawodnikiem. Bynajmniej nie oznacza to jednak, że Polak się obija, bo wczoraj na przykład sięgnął po mistrzostwo Wielkiej Brytanii. oskarish na ratunek Wszystko dlatego, że Stenborowski […]

Ostatnimi czasy o Oskarze „oskarishu” Stenborowskim było zdecydowanie ciszej. W styczniu 23-latek związał się bowiem z mało rozpoznawalnym MNA esports, zaś miesiąc temu po rozpadzie ekipy stał się wolnym zawodnikiem. Bynajmniej nie oznacza to jednak, że Polak się obija, bo wczoraj na przykład sięgnął po mistrzostwo Wielkiej Brytanii.

oskarish na ratunek

Wszystko dlatego, że Stenborowski został zaangażowany przez Endpoint CeX jako zmiennik na czas fazy pucharowej ESL Premiership Spring 2021. W ekipie zajął on fotel Robina „robiina” Sjögrena, który półtora tygodnia temu definitywnie rozstał się z brytyjską organizacją. Z kolei jego formalny następca, pozyskany z Cloud9 William „mezii” Merriman, nie mógł wziąć udziału w rozgrywkach. I właśnie tutaj pojawiło się miejsce dla oskarisha, który ostatnie notowane przez HLTV spotkanie rozegrał pod koniec marca.

A jak ta awaryjna zmiana wpłynęła na samo Endpoint? Cóż, nie najgorzej, bo Stenborowski i jego koledzy zmagania zaczęli od zwycięstwa 2:0 nad Chetz Esports, by następnie w takim samym stosunku rozprawić się również z Teamem XENEX. Tym samym zespół Polaka awansował do wielkiego finału, gdzie ponownie zmierzył się z Chetz. Tym razem mecz był bardziej wyrównany, a rywale urwali faworytom nawet jedną mapę. Finalnie jednak to oskarish i spółka byli górą, triumfując 3:1.

Końcowa klasyfikacja ESL Premiership Spring 2021:

1. Endpoint CeX 6 300 £
2. Chetz Esports 2 900 £
3. Team XENEX 1 300 £
4. UMX Gaming 1 300 £
5-6. Audacity eSports, Max&BigGarlicDips 1 000 £
7. Zaran’s Jeans 600 £
8. Aura Esports 600 £

Warto w tym miejscu wspomnieć, że dzięki wygranej Endpoint nie tylko wzbogaciło się o 6,3 tysiąca funtów. Drużyna otrzymała także zaproszenie na majowe ESL National Championships Global Playoff, podczas którego do zdobycia będą przepustki na Intel Extreme Masters Cologne oraz Intel Extreme Masters Summer.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ScreaM Team Liquid VALORANT

Fnatic i Liquid jadą na finały VALORANT Masters na Islandii

Finały EMEA w ramach VALORANT Challengers dobiegły końca. Ostatecznie najlepsze okazały się Team Liquid oraz Fnatic, które pod koniec maja udadzą się...