STS
fot. Team Liquid

moses nie jest już trenerem Teamu Liquid

Team Liquid rozpoczyna poszukiwania nowego trenera. Dotychczas posadę tę zajmował Jason „moses” O’Toole, dziś jednak jego przygoda z organizacją dobiegła końca. A wszystko to na zaledwie dwa i pół tygodnia przed startem cs_summit 8.

O’Toole szkoleniowcem Liquid został w sierpniu 2020 roku, zastępując na stanowisku Erica „adreNa” Hoaga. Jego zatrudnienie spotkało się z wielkim zdziwieniem, ale trudno się dziwić, bo 34-latek przez lata kojarzony był głównie jako obecny na esportowych transmisjach komentator oraz analityk i nigdy wcześniej nie miał okazji, by samodzielnie prowadzić zespół. Mimo to holenderscy włodarze właśnie jemu powierzyli odpowiedzialność za osiągane wyniki, a cel był jasny – wyjście z kryzysu, w który drużyna popadła, gdy na świecie wybuchła pandemia, a północnoamerykańskie formacje zostały odcięte od swoich odpowiedników z Europy.

Od tego czasu minęło osiem miesięcy, ale trudno powiedzieć, by praca mosesa przyniosła szczególnie spektakularne efekty. Głównym problemem TL pozostał bowiem brak stabilności, przez które ekipa niezłe występy przeplatała słabymi lub bardzo słabymi. Potrafiła sięgnąć po wicemistrzostwo Intel Extreme Masters Global Challenge, by kilka tygodni później nie przebrnąć przez BLAST Premier Spring Groups. Dała radę stanąć na najniższym stopniu podium IEM Katowice 2021, a potem całkowicie rozczarować przy okazji ESL Pro League Season 13. Drużynie nie pomógł nawet zastrzyk doświadczenia w postaci Gabriela „FalleNa” Toledo, który w styczniu zastąpił Russela „Twistzza” Van Dulkena.

Z tej perspektywy rozstanie z O’Toolem nie powinno dziwić. Dziwi za to moment, w jakim podjęto tę decyzję. Wszak już 20 maja rusza cs_summit 8, czyli pierwszy w tym roku turniej Regional Major Rankings przygotowany z myślą o Ameryce Północnej. Na ten moment nie ma pewności, czy moses odszedł, bo organizacja znalazła już jego następcę, czy też gracze do kolejnej odsłony walki o awans na PGL Major Stockholm 2021 będą przygotowywać się sami.

Skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Keith „⁠NAF⁠” Markovic
  • Jake „⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Michael „⁠Grim⁠” Wince
  • Gabriel „FalleN” Toledo
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dominacja na Nuke'u, wpadka na Vertigo. x-kom AGO dzieli się punktami z Illuminar

x-kom AGO miało szansę wskoczyć do najlepszej czwórki tabeli ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021, ale takowej okazji nie wykorzystało. Wszystko dlatego,...