STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

adreN powróci na stanowisko trenera Liquid?

Wczoraj Team Liquid niespodziewanie pożegnał się z Jasonem „mosesem” O’Toolem, który przez ostatnie osiem miesięcy pełnił rolę pierwszego szkoleniowca ekipy CS:GO. Jednocześnie organizacja nie zaprezentowała następcy, co z oczywistych względów nasunęło sporo pytań.

Były trener Koni powróci?

Niewykluczone jednak, że Liquid wytypowało już swojego nowego trenera, a przynajmniej tak twierdzi Danish „Nohte” Allana z serwisu HLTV. Według jego informacji do drużyny ma bowiem powrócić Eric „⁠adreN⁠” Hoag, który w sierpniu ubiegłego roku został zastąpiony właśnie przez mosesa. Wcześniej 31-latek przez niespełna dwa lata odpowiadał za wyniki TL i to pod jego wodzą zespół ten zanotował fantastyczną serię zwieńczoną rekordowo szybkim triumfem w cyklu Intel Grand Slam. W sumie za jego kadencji Liquid wygrało dziewięć mniej lub bardziej prestiżowych imprez, co jednak nie wystarczyło, by Amerykanin zachował posadę w obliczu kryzysu, który dopadł jego podopiecznych w naznaczonym pandemią 2020 roku.

CZYTAJ TEŻ:
moses nie jest już trenerem Teamu Liquid

Po rozstaniu z organizacją adreN wznowił zawodniczą karierę i rozpoczął występy pod banderą Mythic, z którym rywalizował na poziomie ESEA Premier. Niemniej wiele wskazuje, że doświadczony gracz ponownie zawiesi myszkę na kołku, by jeszcze raz rozpocząć pracę szkoleniową. Warunki nie będą jednak idealne, bo warto pamiętać, że już za nieco ponad dwa tygodnie Liquid przystąpi do rywalizacji w cs_summit 8, czyli pierwszego w tym roku turnieju Regional Major Rankings w Ameryce Północnej. Czasu na przygotowania nie ma więc zbyt wiele.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Teamu Liquid będzie prezentować się następująco:

  • Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Keith „⁠NAF⁠” Markovic
  • Jake „⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Michael „⁠Grim⁠” Wince
  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Eric „⁠adreN⁠” Hoag – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

dycha i spółka podejmą mistrzów ESEA Premier, Anonymo walczy w LOOT.BET/CS

We wtorkowy poranek cała społeczność CS:GO myśli głównie o sensacyjnej zmianie w puli map turniejowych, ale życie toczy się dalej. Dalej rozgrywane są...