STS
fot. Valve

Pierwszy organizator zapowiedział dodanie Ancient do puli map

Od wtorku wiemy już, że z puli turniejowej w CS:GO zniknie Train. Co prawda mapa ta jeszcze przez jakiś czas obecna będzie na turniejach, ale w końcu przyjdzie na niego pora. Niektórzy zresztą potwierdzili już przesiadkę na wprowadzone do map poolu Ancient – tak zrobili np. organizatorzy Elisa Invitational Summer 2021.

Pierwszy turniej CS:GO z mapą Ancient

Train nadal wykorzystywany będzie podczas startującego 6 maja Regional Swiss Stage. To właśnie podczas tej fazy zobaczymy w akcji m.in. Club Brugge eSports Mateusza „matty’ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice’a” Wolniaka, ale również stworzony przez Robina „flushę” Rönnquist miks GORILLAZ oraz przygotowujących się do występu we Flashpoincie Francuzów z Double Poney. Z kolei niespełna miesiąc później, tj. 3 czerwca rozpocznie się główna część turnieju i to podczas niej wykorzystana zostanie nowa mapa. Istnieje więc spora szansa, że na tej zobaczymy m.in. Pawła „dychę” Dychę i jego kolegów z ENCE, którzy znaleźli się w gronie ośmiu zespołów zaproszonych do tego etapu zmagań.

Lista uczestników prezentuje się następująco:


Main Swiss Stage
ENCE Endpoint CeX EPG Family forZe
HAVU Gaming SAW SKADE Tricked Esport

Regional Swiss Stage
777 Esports AGF Esport Apeks Astralis Talent
Case Esports Club Brugge eSports Copenhagen Flames Double Poney
GORILLAZ KOVA Esports Lilmix Lyngby Vikings
NAVI Junior Nordavind Sangal Esports Young Ninjas

Do powyższej listy dołączą jeszcze cztery nieznane jeszcze zespoły, którym organizatorzy zapewnią miejsce w play-offach. Samo Elisa Invitational Summer 2021 potrwa do 3 lipca, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwóch graczy przekroczyło 400 fragów. Najlepsi i najgorsi zawodnicy fazy zasadniczej ESL MP

Stało się – faza zasadnicza ESL Mistrzostw Polski w CS:GO dobiegła końca! Za nami wszystkie zaplanowane mecze, co oznacza, że wiemy już, kto wystąpi w...