Docieramy do półmetka fazy pucharowej DreamHack Masters Spring 2021. Jest to o tyle znaczące, że jeszcze dziś poznamy komplet finalistów, którzy już w niedzielę stoczą bezpośredni bój o główną nagrodę w postaci 100 tysięcy dolarów. Wcześniej jednak warto przyjrzeć się rzeczom, które działy się na serwerze wczoraj.

Koniec przygody Astralis i FURII

A działo się sporo, bo przecież z turniejem pożegnało się m.in. Astralis. Duński skład CS:GO pozbawiony swojej największej gwiazdy, Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza, od początku nie przekonywał i niewiele brakowało, a przegrałby z G2 Esports wynikiem 0:2. Co prawda ostatecznie Skandynawowie na Nuke'u przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, triumfując 16:14, ale niewiele im to dało, bo na Vertigo, podobnie jak wcześniej na Trainie, zostali gładko ograni i polegli finalnie 1:2.

Takim samym rezultatem zakończyła się potyczka FURII Esports z Natus Vincere, która ostatecznie nie dała nam tak wielu emocji, jak zanosiło się jeszcze po Inferno. Mapa ta zakończyła się przecież dopiero po kilku dogrywkach i w sumie 41 rundach, zwiastując, że kolejne starcia mogą być równie wyrównane. Nic takiego nie miało jednak miejsca – NAVI po przegranej wyraźnie zyskało nowe siły i zarówno na Nuke'u, jak i Mirage'u gładko rozgromiło Brazylijczyków, oddając im tylko po sześć oczek.

Wczorajsze wyniki DreamHack Masters:

7 maja

Ćwierćfinały

16:45 G2 Esports 2:1 Astralis Train 16:7
Nuke 14:16
Vertigo 16:8
20:00 FURIA Esports 1:2 Natus Vincere Inferno 22:19
Nuke 6:16
Mirage 6:16

Komu miejsce w finale?

Dziś do gry wejdą triumfatorzy fazy grupowej. Najpierw zaprezentuje się nam przeżywające fantastyczny czas Gambit Esports, czyli obecny lider rankingu HLTV. Formacja z Europy Wschodniej stanie naprzeciwko piątkowych pogromców Astralis, czyli G2 Esports, ale i tak uchodzić będzie za faworyta. Warto zresztą wspomnieć, że Dmitry "sh1ro" Sokolov i spółka w tym roku mierzyli się z G2 już dwukrotnie i za każdym razem opuszczali serwer jako zwycięzcy. Kilka godzin później z kolei czeka nas mecz pomiędzy Heroic a Natus Vincere, który będzie pierwszą w tym roku okazją, by zobaczyć te składy w bezpośrednim starciu. Starciu, w którym teoretycznie większe szanse na zwycięstwo mają Duńczycy, który na DreamHacku stanowią zwarty, odznaczający się wysoką formą kolektyw, podczas gdy NAVI będzie musiało znowu w dużej mierze liczyć na formę Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva.

Dzisiejszy harmonogram DreamHack Masters:

8 maja

Półfinały

16:45 Gambit Esports vs G2 Esports BO3
20:00 Heroic vs Natus Vincere BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Spring 2021 zapraszamy do naszej relacji: