STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Flashpoint na start! Czołowe ekipy Europy zaczynają grę o Majora CS:GO

Minął zaledwie dzień od zakończenia DreamHack Masters Spring 2021, ale karuzela międzynarodowego CS:GO nie zwalnia. Już dziś bowiem rozpoczyna się Flashpoint Season 3, czyli pierwszy w tym roku europejski turniej Regional Major Rankings, który będzie jednocześnie kolejną odsłoną walki o awans na PGL Major Stockholm 2021.

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem fakt, że za głównego faworyta startującej imprezy uznano Heroic. Duńska piątka to przecież wicelider światowego rankingu, który niedawno świętował mistrzostwo 13. sezonu ESL Pro League. Nie dziwi więc fakt, że eksperci STS-u kurs na to, że to właśnie Casper „cadiaN” Møller i spółka zgarną tytuł, ustalili na poziomie 2,75. W teorii spore szanse na sukces ma też Ninjas in Pyjamas, co zapewne ma związek z faktem, iż legendarną formację dopiero co zasilił równie legendarny Nicolai „dev1ce” Reedtz. Wobec tego wygraną podopiecznych szwedzkiej organizacji bukmacher wycenił na 4,50. Na drugim biegunie znalazła się natomiast polska piątka z Anonymo Esports. Jeżeli bowiem obstawimy, że to ona zgarnie mistrzowską paterę i sztuka ta jej się faktycznie uda, to pomnożymy nasz wkład aż 150-krotnie. Porównywalnie nisko notowane są tylko Sprout oraz powstały na gruzach North skład HYENAS.

NIP pierwszym rywalem Anonymo

A skoro już o Anonymo mowa, to warto nadmienić, że Polacy swoją przygodę z Flashpointem zaczną od starcia ze wspomnianym już NIP-em i oczywiście nie będą jego faworytami. Najlepiej niech świadczy o tym fakt, że kurs na ich wygraną wynosi 4,20, podczas gdy triumf dev1ce’a i spółki wyceniono na 1,18. Co odważniejsi mogą obstawić, że Anonimowi pokuszą się o niespodziankę naprawdę sporego kalibru i pokonają o wiele wyżej notowanego rywala wynikiem 2:0. Gdyby coś takiego faktycznie miało miejsce, to my pomnożymy nasz wkład o 7,45. Jeżeli natomiast nie chcemy tak ryzykować, ale nadal czujemy w kościach, że Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka mogą przynajmniej powalczyć, to mamy możliwość wytypować, że rodzima piątka zgarnie chociaż jedną mapę. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1,98.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


Ale nie samymi Polakami człowiek żyje, bo przecież już dziś czekają nas małe francuskie derby, w których Team Vitality podejmie miks Double Poney. Na papierze większe szanse mają oczywiście popularne Pszczoły, których triumf wyceniono na 1,25, podczas gdy wycena zwycięstwa Nathana „NBK-” Schmitta i spółki to 4,00. O wiele bardziej wyrównany powinien być drugi poniedziałkowy mecz, w którym Astralis zmierzy się z OG. W tym wypadku kursy wynoszą odpowiednio 1,85 i 1,95. Dzień później okazji na odkupienie po ostatnich słabych wynikach poszuka Fnatic, ale nie będzie mieć łatwo. To bowiem mousesports wydaje się być w lepszej dyspozycji, dlatego mnożnik wkładu w przypadku wygranej Myszy wyniesie 1,47, a w sytuacji, gdyby to Szwedzi byli górą, 2,45. Wcześniej bezpośredni pojedynek na serwerze stoczą też BIG oraz Complexity Gaming. I będzie to kolejny mecz bez wyraźnego kandydata do zwycięstwa, bo stawki za sukces wynoszą odpowiednio 1,90 i 1,80.

Heroic zagra z outsiderem

A to przecież nie koniec emocji, bo w środę będą główni kandydaci do mistrzostwa, Heroic, na których drodze stanie Sprout. I nikogo nie zdziwi raczej fakt, że w przypadku triumfu Duńczyków pomnożymy nasz wkład o 1,18, zaś w momencie sukcesu Niemców mnożnik wzrośnie do poziomu aż 4,20. Na papierze większe szanse na wygranie swojego inauguracyjnego spotkania ma też G2 Esports, które mierzyć się będzie z FaZe Clanem. Zwycięstwo Nikoli „⁠NiKo⁠” Kovača i spółki wyceniono na 1,57, zaś w przypadku FaZe wycena ta wnosi już 2,22. A na koniec warto wspomnieć też o bezpośrednim starciu FPX z HYENAS, bo to przecież z jedną z tych formacji Anonymo zmierzy się po meczu z NIP-em. Faworytem do wygranej będą oczywiście popularne Feniksy, na które kurs wynosi 1,27. Gdyby jednak Duńczycy pokusili się o niespodziankę, a my obstawilibyśmy taki scenariusz, to moglibyśmy pomnożyć nasz wkład o 3,35.

Harmonogram 1. rundy Flashpoint Season 3:

10 maja

1. runda drabinki wygranych

18:00 Team Vitality vs Double Poney BO3
21:00 Astralis vs OG BO3
11 maja

1. runda drabinki wygranych

18:00 BIG vs Complexity Gaming BO3
21:00 Fnatic vs mousesports BO3
12 maja

1. runda drabinki wygranych

18:00 Heroic vs Sprout BO3
21:00 G2 Esports vs FaZe Clan BO3
14 maja

1. runda drabinki wygranych

18:00 Ninjas in Pyjamas vs Anonymo Esports BO3
21:00 FPX vs HYENAS BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpointa na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
magisk astralis cs:go

Astralis w okresie przejściowym

Przez lata wydawało się, że nic nie będzie w stanie skruszyć tej perfekcyjnie naoliwionej maszyny, jaką było Astralis. Duńczycy między 2018 a 2019 rok...