STS
fot. MAD Lions

MAD awansuje z pierwszego miejsca. Przedostatni dzień zmagań w fazie grupowej MSI za nami

Piąty dzień akcji w fazie grupowej na Mid-Season Invitational 2021 został zakończony. Mieliśmy dzisiaj do czynienia z jedną dużą niespodzianką, ale w przeciwieństwie do wczorajszych zmagań, dogrywki nie były potrzebne. Z grupy B do Rumble Stage awansowało MAD Lions oraz PSG Talon, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce.

Pierwsza porażka Lwów i wygrana PSG

W pierwszym spotkaniu mieliśmy największe zaskoczenie tego dnia i nie należało ono do najprzyjemniejszych dla europejskich kibiców. MAD Lions przegrało swoją pierwszą grę na turnieju z fastPay Wildcats. Pierwsza krew padła już w trzeciej minucie i zwiastowało to bardzo wybuchową grę po obu stronach. Przez pierwszy kwadrans nikomu nie udało się uzyskać większej przewagi, co zmieniło się na korzyść Lwów po walce w lesie przeciwników. Obie ekipy wyglądały solidnie, a o zwycięstwie zadecydowała dopiero walka w 30 minucie, którą wygrała drużyna z Turcji. Całą relację z tego meczu można przeczytać tutaj.

W drugiej grze tego dnia paiN Gaming podejmowało PSG Talon. Reprezentanci Pacific Championship Series rozpoczęli w świetny sposób, zapewniając sobie pierwszą krew w siódmej minucie. Smoka oraz Herolda zgarnął za to skład z Brazylii. Eliminacje i obiekty nie dostarczyły jednak nikomu znaczącej przewagi w złocie i mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją, co w poprzednim spotkaniu. Walki drużynowe zazwyczaj kończyły się na korzyść PSG i to właśnie dzięki teamfightom udało mu się zamknąć tę grę.

Mecze o awans i sukces MAD

Po chwili mogliśmy obejrzeć pojedynek pomiędzy PSG Talon i fastPay Wildcats. Obie formacje miały już dzisiaj na koncie po jednym zwycięstwie, ale to reprezentanci PCS byli o krok od zapewnienia sobie awansu do następnej fazy. Su „Hanabi” Chia-Hsiang i spółka nie przepuścili tej okazji, chociaż ekipa z Turkish Championship League stawiała większy opór niż Brazylijczycy. Punktem kulminacyjnym było zapewnienie sobie smoczej duszy przez PSG i w dużej mierze zaważyło to o wygranej w tym meczu.

W starciu numer cztery na Summoner’s Rifcie pojawiły się ekipy MAD Lions oraz paiN Gaming. Lwy również były tutaj o krok od zapewnienia sobie miejsca w Rumble Stage. Zaczęło się nieprzyjemnie dla mistrzów LoL European Championship, którzy weszli do lasu przeciwnika, aby utrudnić życie wrogiemu dżunglerowi. To zaowocowało śmiercią Normana „Kaisera” Kaisera już w drugiej minucie meczu. Sytuacja wyglądała bardzo trudno dla Europejczyków przez dłuższy czas trwania tego spotkania. W trakcie rozgrywki mieliśmy także aż dwie pauzy techniczne. Podopieczni Jamesa „Maca” MacCormacka przejęli jednak inicjatywę po wygranej walce przy leżu Barona i to oni zapewnili sobie bardzo ważny punkt. Całą relację możecie przeczytać tutaj.

Pojedynki o trzecie i pierwsze miejsce w grupie B

Przedostatnia gra nie miała już większego znaczenia. fastPay Wildcats wraz z paiN Gaming grali tak naprawdę o trzecie miejsce w zbiorze. Była to jednak jedna z najciekawszych i najbardziej dynamicznych rozgrywek tego dnia. Najwięcej emocji zapewniał pojedynek – Felipe „brTT” Gonçalvesa oraz Anılema „HolyPhoenixema” Işıkiema. To ten pierwszy zaserwował nam jedną z lepszych akcji tego turnieju, zabijając dwóch nurkujących przeciwników pod swoją wieżą. Rozpędzona Jinx w rękach Brazylijczyka była naprawdę straszna i okazała się jednym z powodów, dla których paiN zajęło trzecią lokatę w grupie B.

Na sam koniec mogliśmy obejrzeć pojedynek o pierwsze miejsce. MAD Lions stanęło w szranki z PSG Talon. To była kolejna bardzo wyrównana gra, w której o zwycięstwie mógł zadecydować każdy detal. Obie ekipy szły łeb w łeb pod względem złota oraz eliminacji. Różnica polegała na przejmowaniu obiektów i tutaj można było zauważyć przewagę Lwów. Najważniejsza walka drużynowa rozpoczęła się osiem po przejęciu Barona przez MAD. Mistrzowie LEC w pięknym stylu ograli swoich rywali i w ten sposób zbudowali sobie solidną przewagę. To pozwoliło im zapewnić sobie też smoczą duszę, a co za tym idzie zwycięstwo i pierwsze miejsce w zbiorze B!

Wyniki dzisiejszych meczów MSI 2021:

10 maja
15:00 MAD Lions 0:1 fastPay Wildcats BO1
16:00 PSG Talon 1:0 paiN Gaming BO1
17:00 fastPay Wildcats 0:1 PSG Talon BO1
18:00 paiN Gaming 0:1 MAD Lions BO1
19:00 paiN Gaming 1:0 fastPay Wildcats BO1
20:00 PSG Talon 1:0 MAD Lions BO1

Czeka nas jeszcze ostatni dzień rywalizacji w ramach fazy grupowej. Już jutro rozstrzygnie się grupa C pierwszej fazy turnieju. Pierwsza lokata powinna trafić do DWG KIA, które nie przegrało jeszcze meczu na MSI. Czy Cloud9 stanie na wysokości zadania i zamelduje się w następnym etapie? Po więcej informacji dotyczących MSI 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NAVI na podium rankingu HLTV. Top 30 wciąż bez polskiej drużyny CS:GO

Dzień po zakończeniu DreamHack Masters Spring 2021 ukazało się nowe notowanie rankingu HLTV. I jak nietrudno się domyślić, do pewnych przetasowań dosz...