STS
Kaiser, MAD Lions, MSI 2021
fot. Riot Games

Kaiser: Chcemy udowodnić, że LEC to mocny region na międzynarodowych turniejach

Jutro po krótkiej przerwie powraca Mid-Season Invitational 2021. W drugim etapie turnieju zobaczymy już tylko sześć najlepszych zespołów z całego świata. W tym skromnym gronie znajdziemy takie potęgi jak mistrzów świata w postaci DWG KIA, wybuchowe Royal Never Give Up czy świetnie rozgrywające walki drużynowe MAD Lions. Gościem najnowszego odcinka podcastu EUphoria był właśnie wspierający Lwów, Norman „Kaiser” Kaiser, który opowiedział co nieco o najbliższych rywalach i nie tylko.

Możliwość grania na MSI dostarcza sporo korzyści

Do tej pory w rozmowach z reprezentantami MAD często pojawia się temat dysproporcji formy w treningach a na scenie. Tym razem również został on poruszony, aczkolwiek Kaiser ugryzł go z innej strony. – Trudno nie odczuć wrażenia, że zarówno RNG jak i DWG biorą każdą rozgrywkę na poważnie. Trudno też się dziwić – każdy reprezentuje tu swój region i chce wypaść jak najlepiej. MSI całościowo dostarcza ci produktywniejsze scrimy niż samo LEC, zapewne przez dużą stawkę na turnieju – mówi Niemiec.

Podczas scrimów zauważyłem, że różnią się także style gry. Dla przykładu mogę wskazać RNG, które jest niezwykle agresywne we wczesnej fazie rozgrywki, zwłaszcza Wei. Mógłbym go nazwać psychopatą w dżungli, a mało mógłbym takich wskazać w Europie. Może Selfmade jest podobny. Wracając do tematu, MSI pokazuje, jak bardzo różnią się regiony w kontekście stylów – dodał Kaiser. Nie sposób się z nim nie zgodzić, zwłaszcza w dobie pandemii, gdzie każde zagraniczne doświadczenie jest na wagę złota. W dodatku samo MSI dobitnie pokazuje różnice poziomów i zróżnicowane podejścia do rozgrywki.

W rozmowach z Lwami nieraz przewija się porównanie przygotowań i podejścia do MSI względem nieudanych zeszłorocznych mistrzostw świata. Zawodnik również poruszył tę kwestię, podkreślając, że MAD jak najbardziej posiada to na uwadze.

MAD nie chce popełnić zeszłorocznych błędów

Zawiedliśmy już raz Europę, więc staramy się dawać z siebie wszystko i tryhardować, jednocześnie oczywiście wyciągając z tego wiele radości. To część doświadczenia. Moim zdaniem jeżeli nie bawisz się, dobrze grając, to nie będziesz po prostu dobrze grał. Oczywiście, że czujemy pewnego rodzaju presję z faktu bycia jedyną reprezentacją Europy na MSI. Chcemy udowodnić, że LEC to mocny region na międzynarodowych turniejach, gdyż nasz poziom jest naprawdę wysoki. Jednakże poza dawaniem z siebie wszystkiego staramy się także mocno rozwijać. Nie możesz na co dzień scrimować z zespołami z innych regionów. Mamy ten przywilej i kiedy wrócimy na letni split do Europy, to będziemy w lepszej pozycji, bardziej przygotowani – mówił Kaiser.

CZYTAJ TEŻ:
Zven: DWG pokazało sporo słabości, nie jest tak mocne jak kiedyś

Niemiecki support jednocześnie dodaje, że nowy patch i meta wymagają od jego zespołu konkretnych modyfikacji w swojej grze. – Do tej pory zaprezentowaliśmy może dwa style rozgrywki. Pierwsze dni na MSI pokazały nam, że musimy przygotować ich więcej. Zawsze byliśmy dosyć elastycznym zespołem i teraz musimy się skupić na znalezieniu nowych bohaterów, wyborów, na których będziemy się czuć komfortowo i które będą pasować do mety. 

RNG silniejsze od DWG

Pod koniec rozmowy poruszony został wątek RNG oraz DK, a konkretniej tego, która z formacji jest mocniejsza. – Powiedziałbym, że to RNG jest mocniejsze, ale jednocześnie miało słabszą grupę. Niemniej jego zagrania są czystsze, meta wielce odpowiada Weiowi. Jego Rumble, Morgana, Udyr są niesamowici. Widać, że Chińczycy świetnie zaadaptowali się do mety. Z drugiej strony DWG również wygląda silnie, chociaż czasami się potykają i wydaje mi się, że zdarzy im się w fazie Rumble – mówił 22-latek. Mistrzowie Państwa Środka pozostają de facto jedyną ekipą na MSI, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

Jednocześnie sam Kaiser bardzo chciałby się zmierzyć z chińskim wspierającym. – Ekscytuje mnie wizja zmierzenia się z Mingiem. To w moich oczach MVP wiosennego splitu w Chinach, do każdej rozgrywki dokłada swoją cegiełkę i zawsze szuka możliwości sprytnego ogrania przeciwnika. To moim zdaniem cechy dobrego wspierającego – podsumował gracz.

MSI 2021 powraca już jutro, a pierwszym rywalem MAD Lions będzie Pentanet.GG. Wszystkie mecze możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Mid-Season Invitational zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały PLE w CS:GO odbędą się na lanie!

Mimo że przerwa od lanów w Counter-Strike'u trwa zaledwie nieco ponad rok, to wydaje się, jakby była to cała wieczność. Tym bardziej więc z radością p...