Po kilku miesiącach spędzonych poza rodzimą sceną CS:GO Oskar "oskarish" Stenborowski powraca do Polski! 23-letni zawodnik ponownie związał się z Illuminar Gaming, pod którego banderą w przeszłości osiągał niemałe sukcesy. Tym razem doświadczony prowadzący nie będzie jednak współpracował z zawodnikami ze ścisłej krajowej czołówki. Zgodnie z zapowiedziami iHG zamierza postawić bowiem na młodość zgromadzoną wokół duetu IGL - trener.

Cieszę się, że dołączam do organizacji, z którą wiążę mnóstwo ciekawych i miłych wspomnień. Okres, który spędziłem wcześniej w Illuminar, zaliczam do dziś jako najlepszy w swojej karierze pod wieloma względami. Świetnie zgrana ekipa, dobre zaplecze w postaci zarządu, sporo wspólnych wyjazdów na turnieje i bootcampy oraz parę dobrych wyników. To tworzy w mojej głowie obraz, który napawa mnie spokojem i zaufaniem, które w tym wyzwaniu będzie najważniejsze – w oficjalnym oświadczeniu mówi oskarish, który jesienią 2019 roku w barwach iHG został ESL Mistrzem Polski, a także wygrał Games Clash Masters w Gdyni. Zawodnik częścią organizacji po raz pierwszy stał się kilka miesięcy wcześniej, gdy po fuzji x-kom teamu z AGO Esports Illuminar przejęło cały skład spod znaku iksa. Co ciekawe, na początku 2020 roku dla Stenborowskiego w iHG zabrakło miejsca i wówczas trafił... do AGO, z którym wystąpił nawet w ESL Pro League i obronił mistrzostwo kraju. Jastrzębie nie były jednak w stanie znaleźć wspólnego języka, przez co w ostatnim czasie oskarish próbował swoich sił za granicą.

CZYTAJ TEŻ:
oskarish wraz z Endpoint sięga po mistrzostwo ESL Premiership Spring 2021

Illuminar Gaming poinformowało, iż w najbliższych tygodniach dywizję CS:GO oprócz oskarisha tworzyć będą także Łukasz “MLWKY” Pachucki,  Błażej "zaNNN" Bączkowski, Martin "maaryy" Nakonieczny oraz Szymon “sk1tt” Rogoziński. To gracze nieograni jeszcze na najwyższym poziomie, ale z każdym dniem coraz częściej pokazujący swoje umiejętności szerszej publice. Trenerem zespołu pozostaje związany z organizacją od pewnego czasu Jędrzej "bogdan" Rokita. – Razem z oskarishem będziemy w najbliższych miesiącach starać się skompletować skład opierający się na młodszych, mniej znanych, aczkolwiek utalentowanych zawodnikach. Będzie to proces długofalowy, który będzie wymagał od nas i WAS cierpliwości, ale wierzę, że z czasem zobaczycie efekty ciężkiej pracy. Jestem podekscytowany na myśl o pracy z tymi młodzikami – komentuje szkoleniowiec.