STS
fot. Maciej Kołek/Anonymo Esports/NIP

NIP przedstawia swoją wersję zdarzeń. „Wprowadzające w błąd oświadczenie Anonymo”

Na temat afery dotyczącej Anonymo Esports, Ninjas in Pyjamas i ich meczu we Flashpoincie zabrało wiele osób. Zabrały go też dwie z trzech wymienionych stron. Było bowiem oficjalne oświadczenie polskiej drużyny, jak i amerykańskiej firmy. Szwedzka organizacja kazała na siebie czekać nieco dłużej, ale w końcu i ona dołączyła do dyskusji, wydając stosowny komunikat. Z […]

Na temat afery dotyczącej Anonymo Esports, Ninjas in Pyjamas i ich meczu we Flashpoincie zabrało wiele osób. Zabrały go też dwie z trzech wymienionych stron. Było bowiem oficjalne oświadczenie polskiej drużyny, jak i amerykańskiej firmy. Szwedzka organizacja kazała na siebie czekać nieco dłużej, ale w końcu i ona dołączyła do dyskusji, wydając stosowny komunikat.

Z tego dowiadujemy się, jak wyglądały kolejne zdarzenia według NIP-u. Jak czytamy, w trakcie meczu, po wystąpieniu problemów technicznych, polscy zawodnicy proponowali przełożenie spotkania, ale innego zdania mieli być menadżerowie. Ci chcieli bowiem, aby na Nindże nałożona została stosowna kara, prowadząca nawet do dyskwalifikacji. Zespół potwierdził ponadto, że w sprawę zaangażowało się Valve. Ponadto szwedzcy włodarze określili oświadczenie Anonymo jako „wprowadzające w błąd”, nie odnosząc się jednak do szczegółów.

Na ten moment nie wiadomo, jakie będą kolejne kroki. Nie jest znana także data meczu pomiędzy NIP-em a Anonymo, który – zgodnie z oświadczeniem Flashpointa – ma zostać powtórzony.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team ESCA Gaming przejmuje skład uczestników Polish Masters 2021

Nowy sezon Polish Masters rozpocznie się już w najbliższy czwartek, co oznacza, że uczestnicy mają coraz mniej czasu na to, by jeszcze przed pierwszym...