STS
Kaiser, MAD Lions, MSI 2021
fot. Riot Games

„Mamy szansę wygrać MSI”. Humanoid i Kaiser wypowiadają się przed półfinałem

Wielkimi krokami zbliżają się play-offy Mid-Season Invitational 2021. W nich zobaczymy trzech przedstawicieli azjatyckiej sceny – DWG KIA, Royal Never Give Up oraz PSG Talon – oraz jedną ekipę z zachodu, MAD Lions. Po zakończeniu swoich wtorkowych zmagań wywiadów udzielili Marek „Humanoid” Brázda oraz Norman „Kaiser” Kaiser. Lwy opowiedziały w nich o nastawieniu do fazy pucharowej turnieju, swojej formie, przyszłych rywalach i dyspozycji Cloud9.

Humanoid nie może doczekać się starcia z DK

Rozmowa z midlanerem pojawiła się na łamach Inven Global, w której poruszono temat między innymi Knockout Stage’a. – Byłem pewien, że dostaniemy się do play-offów. Radziliśmy sobie całkiem nieźle w fazie grupowej, więc wchodząc do tego etapu, wiedzieliśmy, że przejdziemy dalej – mówi Czech. Dziś wiemy, że rywalem jego zespołu będzie DK, na co zresztą sam liczył, jako że wywiad ten został przeprowadzony przed wyborem Koreańczyków. – Chcę zagrać z DWG KIA. Sporo śledziłem ich mecze, jako że to mistrzowie świata i nie mógłbym być bardziej podekscytowany, chociaż RNG również jest w świetnej formie.

CZYTAJ TEŻ:
ShowMaker: Mieliśmy sporo szczęścia, że skończyliśmy na pierwszym miejscu

Humanoid nie pominął także tematu Cloud9, mówiąc, że Europa jest zdecydowanie lepsza od Ameryki Północnej. Niemniej myśli on, że Chmurki nie pokazały na scenie swojego prawdziwego oblicza, które prezentowały z kolei podczas treningów. – Sporo z nimi scrimowaliśmy i uważam, że ich rezultaty nie odzwierciedlają ich prawdziwej siły. Powinni zagrać o wiele lepiej. Od początku uważałem, że bez problemu awansują.

Czego nauczyli się MAD Lions na MSI?

Za to wspierający MAD Lions skomentował kwestię tego, czego jego formacja nauczyła się w rozgrywkach z mistrzami Korei i Chin. Według niego Lwy wyniosły wiele lekcji z tych pojedynków, dotyczących m.in. draftów. Kaiser twierdzi, że wraz z resztą reprezentantów Europy nieraz był zaskoczony tym aspektem w rozgrywkach z DK czy RNG. Dodatkowo, jako że w większości gier MAD było w tyle w pojedynkach z obiema ekipami, to nauczyło się, jak grać z takiej pozycji.

Niemniej, Kaiser uważa, że żadna z nich nie jest niepokonana, zwłaszcza jeżeli jego drużyna zagra po swojemu. – Jeżeli utrzymamy swoją pewność siebie i będziemy kontynuować granie w naszym agresywnym stylu, to powinniśmy mieć naprawdę sporą szansę wygrania MSI – podsumował Niemiec. No cóż, MAD pokonało już raz przedstawicieli Państwa Środka, a jego potyczki z mistrzami świata nie były tak jednostronne, jak można było się spodziewać. Jeżeli więc mistrzowie Europy mają jakiekolwiek szanse wyeliminowania DK i przejścia do finału, to dodatkowa pewność siebie z pewnością się przyda.

MAD Lions pojawią się na scenie MSI w sobotę, kiedy ich rywalem będzie Heo „ShowMaker” Su i spółka. Wszystkie spotkania w ramach MSI 2021 możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Mid-Season Invitational zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Twórcy Brawl Stars nie zwalniają tempa. W grze pojawił się nowy Zadymiarz

Maj jest dobrym okresem dla fanów Brawl Stars. Wczoraj do produkcji autorstwa Supercell dodane zostały liczne modyfikacje poprawiające balans rozgrywk...