Piątek weekendu początek? Cóż, nie do końca, bo przecież większość z to czytających albo ma lekcje, albo zwyczajnie poszło do pracy. W pracy niezmiennie znajdują się też polscy gracze Counter-Strike'a, którzy dziś rozegrają kolejne mecze o punkty.

Lwy i Dziki w akcji

Ostatnią już szansę na to, by dostać się do kolejnego etapu Spring Sweet Spring będą mieć Izako Boars. Popularne Dziki w minionych dniach dwukrotnie wygrały i poniosły tyle samo porażek, w związku z czym o ich losie przesądzi starcie z Sangal Esports. Co ciekawe, ledwie wczoraj Turcy mierzyli się w ramach tych samych rozgrywek z Wisłą All iN! Games Kraków i polegli wynikiem 0:2. A skoro już o przegranych mowa – na tę nie mogą sobie pozwolić MAD Lions. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego nadal walczą bowiem w play-offach BLAST Rising, w których stosowana jest drabinka pojedynczej eliminacji. Jeżeli więc Filip "tudsoN" Tudev i spółka chcą pozostać w grze o mistrzowski tytuł, to dziś muszą rozprawić się z akademią Teamu Spirit.

CZYTAJ TEŻ:
Co w ESEA Premier piszczy? Sprawdźmy, jak Polacy wypadają po trzech kolejkach

Faza grupowa ESPORT NOW CUP na finiszu

Grupowe ostatni czekają nas natomiast z ESPORT NOW CUP, gdzie gry w fazie pucharowej pewne są już Izako Boars, los kogutos oraz Pompa Team. Kto zgarnie ostatni slot? Tego jeszcze nie wiadomo, aczkolwiek nadal szansę na to mają trzy rywalizujące w grupie B formacje. Najbliżej osiągnięcia swojego celu jest M1 EDEN, które potrzebuje zaledwie jednego zwycięstwa, podczas gdy CLEANTmix i ikustakA muszą wygrać aż dwukrotnie, by przypieczętować swój awans. A jest o co walczyć, bo przecież półfinaliści zawodów będą już tylko o krok od czwartej odsłony European Development Championship, gdzie pula nagród wyniesie 30 tysięcy dolarów.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

21 maja
15:00 Izako Boars vs  Sangal Esports BO3 transmisja
16:00 MAD Lions vs  Spirit Academy BO3 transmisja
17:00 CLEANTmix vs  ikustakA BO3 transmisja
19:00 M1 EDEN vs  CLEANT/ikustakA BO3 transmisja