STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Kolejna runda walki o pozostanie we Flashpoincie. Anonymo zmierzy się z Francuzami

Przed kilkoma dniami Anonymo Esports mogło wreszcie odhaczyć pierwsze zwycięstwo podczas Flashpoint Season 3. Dla polskiej formacji jest to jednak dopiero początek walki o przetrwanie, bo rusza druga runda zmagań w dolnej drabince zawodów. Naszych rodaków na serwerze zobaczymy dopiero w sobotę, a dziś zameldują się na nim m.in. podopieczni Teamu Vitality i Heroic. Anonymo […]

Przed kilkoma dniami Anonymo Esports mogło wreszcie odhaczyć pierwsze zwycięstwo podczas Flashpoint Season 3. Dla polskiej formacji jest to jednak dopiero początek walki o przetrwanie, bo rusza druga runda zmagań w dolnej drabince zawodów. Naszych rodaków na serwerze zobaczymy dopiero w sobotę, a dziś zameldują się na nim m.in. podopieczni Teamu Vitality i Heroic.

Anonymo kontra francuskie kuce

Po wygranej nad HYENAS przyszła pora na kolejny bój. Już w sobotę podopieczni Adriana „imd” Piepera mierzyć się będą z Double Poney, czyli francuskim miksem, który w pierwszej rundzie Flashpointa zaskoczył wszystkich i pokonał Team Vitality. Bez niespodzianki obyło się jednak późnej, gdy gracze znad Sekwany musieli uznać wyższość Astralis. Warto zaznaczyć, że nie poddali się łatwo. Dwie porażki 13:16 bynajmniej ujmy Kucom nie przynoszą, a jednocześnie stanowią dowód na to, że są oni groźnym przeciwnikiem, którego nie należy lekceważyć. I nie powinno robić tego także Anonymo, mimo że ma z DBL Poney bardzo korzystny bilans.

W tym roku Anonimowi podejmowali już Francuzów dwukrotnie – najpierw w otwartych, a potem również w zamkniętych eliminacjach do Flashpoint Season 3. I oba te mecze zakończyły się triumfem Polaków wynikiem 2:0, co stanowi dobry prognostyk na przyszłość. Co ciekawe, za każdym razem Anonymo ogrywało rywali na Nuke’u i Vertigo, można więc ze sporą dozą pewności przyjąć, że przynajmniej jednej z tych map w sobotę nie zobaczymy. Zresztą, trzeba też wziąć pod uwagę, że tym razem stawka starcia będzie o wiele większa, bo przecież przegrany pożegna się z główną częścią europejskiego turnieju RMR i pozostanie mu tylko walka w drabince miejsc 9-12.

Czas pożegnać faworytów

Co ciekawe, już na tak wczesnym etapie z szansami na zajęcie wysokich lokat może pożegnać się kilku faworytów. W takiej sytuacji jest np. wspomniany już Team Vitality, któremu w kolejnej odsłonie walki o życie towarzyszyć będzie FPX. Feniksy przegrały wczoraj z „ulubioną” drużyną polskich kibiców, Ninjas in Pyjamas, i tym samym wyczerpały już limit błędów. W takiej samej sytuacji jest też Heroic. Duńska piątka, która przecież zajmuje obecnie trzecie miejsce w światowym rankingu, po zaciętym boju uległa G2 Esports. Dlatego też wieczorem postara się zapewnić sobie pozostanie na zawodach podczas meczu z Complexity Gaming.

Z perspektywy kibica znad Wisły ciekawie zapowiada się starcie Sprout z BIG. Co prawda barw tego pierwszego już od dawna nie bronią Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki, ale to nie o to chodzi. Tutaj kwestia polega na tym, że triumfator pojedynku dwóch niemieckich organizacji będzie potencjalnym kolejnym rywalem Anonymo Esports oczywiście pod warunkiem, że Anonimowi rozprawią się z Double Poney i awansują do trzeciej rundy dolnej drabinki.

Harmonogram Flashpoint Season 3 na najbliższe dwa dni:

21 maja

2. runda drabinki przegranych

18:00 Team Vitality vs FPX BO3
21:00 Complexity Gaming vs Heroic BO3
22 maja

2. runda drabinki przegranych

18:00 Sprout vs BIG BO3
21:00 Anonymo Esports vs Double Poney BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy bez miejsca na błędy. Dziś zagrają m.in. MAD Lions i Izako Boars

Piątek weekendu początek? Cóż, nie do końca, bo przecież większość z to czytających albo ma lekcje, albo zwyczajnie poszło do pracy. W pracy niezmienn...